15:03 / 03.02.2014

W lidze squasha liderem Arkadiusz Mateusiak

W ostatnich dniach stycznia rozgrywano jeszcze pojedynki indywidualne w lidze squasha prowadzonej przez Szkołę SCORE i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ich wyniki ostatecznie zdecydowały o kolejności zawodników w klasyfikacji generalnej minionego miesiąca.

W stawce 18. sklasyfikowanych uczestników styczniowej rywalizacji najlepszy okazał się Arkadiusz Mateusiak, który zgromadził 100 pkt i wyprzedził Krzysztofa Krochmala 90 pkt i Sławomira Grudzińskiego 80 pkt. Laur najaktywniejszego zawodnika stycznia zdobył Bartosz Mateusiak sklasyfikowany na 8. miejscu w „generalce” z dorobkiem 40 pkt.

Jeszcze nie przebrzmiały na dobre echa styczniowej batalii w lidze, a już w pierwszą niedzielę lutego rozegrano mecze, których rezultaty będą zaliczone do klasyfikacji generalnej tego miesiąca. Dopisała frekwencja zawodników, a pod nieobecność triumfatora klasyfikacji stycznia Arkadiusza Mateusiaka dobrą dyspozycję wykazał Łukasz Trawiński wygrywając trzy mecze bez straty seta. Kolejno pokonał po 3:0 Arkadiusza Zglińskiego, Bartosza Mateusiaka i Grzegorza Mękarskiego. Formę utrzymuje drugi w styczniu Krzysztof Krochmal, który pokonał 3:0 Bartosza Mateusiaka, natomiast w kolejnych dwóch pojedynkach notując zwycięstwa po 3:1 oddał po secie Piotrowi Szymańskiemu i Grzegorzowi Stępieniowi.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w drugiej w lutym ligowej kolejce. Zapraszamy zainteresowanych na korty w hali Centrum Sportu i Biznesu przy Al. Grunwaldzkiej w niedzielę 9 lutego, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się seria pojedynków elbląskiej ligi squasha.