› inwestycje drogowe
06:53 / 13.02.2013

W marcu rusza rozbudowa „Ogrodów”. Czekają nas kolejne utrudnienia w komunikacji

W marcu rusza rozbudowa „Ogrodów”. Czekają nas kolejne utrudnienia w komunikacji

Urząd Miejski jest gotowy na zbliżający się moment rozpoczęcia prac budowlanych Centrum Handlowego „Ogrody”. Rozbudowa tego obiektu pociągnie także za sobą spore zmiany w najbliższej okolicy.

Jak informuje Adam Witek, wiceprezydent Elbląga, prace budowlane przy rozbudowie Centrum Handlowego „Ogrody” mają się rozpocząć w marcu br. Utrudnienia czekają nas jednak nie tylko z powodu braku jedynego tak dużego obiektu handlowego. Problemy wystąpią także w najbliższej okolicy prac budowlanych.

Przebudowane zostaną skrzyżowania ulic: Płk. Dąbka – Węgrowska, Płk. Dąbka – Ogólna i Ogólna – Lubelska. Powstaną nowe pasy ruchu, a nowe nawierzchnie zyskają ulice Wiślicka i Węgrowska.

- Musimy się przygotować na komunikację zastępczą, wyznaczone objazdy oraz zmianę lokalizacji przystanków tramwajowych i autobusowych – zapowiada Adam Witek. – O wszystkim będziemy na bieżąco informowali mieszkańców miasta.

Zakres zmian obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulicy Płk. Dąbka z ulicą Węgrowską. W miejscu tym, kosztem likwidacji przystanków tramwajowych, dobudowany zostanie jeden pas ruchu dla skręcających w lewo, w kierunku Ogrodów.

Z ulicy Płk. Dąbka w kierunku Ogrodów, wydłużony zostanie pas do skrętu w prawo. Jednocześnie zamknięty zostanie wylot ulicy Wiślickiej w Płk. Dąbka. Nową nawierzchnię asfaltową zyskają ponadto odcinki ulic Wiślickiej i Węgrowskiej.

Na skrzyżowaniu Ogólnej z Płk. Dąbka, dobudowany zostanie dodatkowy pas ruchu dla skręcających w lewo z ulicy Ogólnej w Płk. Dąbka. Przebudowany zostanie także zjazd z ulicy Ogólnej w kierunku Ogrodów.

Zmiany nie ominą skrzyżowania ulicy Ogólnej z Lubelską i Żyrardowską, które również czeka przebudowa. Na trzech skrzyżowaniach: Płk. Dąbka – Węgrowska, Płk. Dąbka – Ogólna i Ogólna – Lubelska, istniejąca sygnalizacja świetlna dostosowana zostanie do zmienionych warunków ruchu.

Wszystkie prace zakończą się najdalej w drugiej połowie 2014 r. Roboty zostaną sfinansowane ze środków inwestora rozbudowy CH Ogrody.

7
1
oceń tekst 8 głosów 88%