› bieżące
12:59 / 03.12.2012

W Mikołajki Elbląg rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

W Mikołajki Elbląg rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

fot. elblag.net

63 tys. zł kosztować będzie magistrat świąteczna oprawa Elbląga. W tym roku bożonarodzeniowe dekoracje rozbłysną na 8 ulicach. Po raz pierwszy aluminiowe dekoracje z różnorodnymi motywami świecącymi, będą cieszyć oczy mieszkańców Zawady. W czterech punktach miasta ustawione zostaną również choinki świąteczne.

W czwartek 6 grudnia, w Mikołajki miasto zyska świąteczną oprawę. W tym roku ozdobione zostaną ulice Hetmańska (na odcinku od Al. Tysiąclecia do ul. 1 Maja), 1 Maja, Łączności, Płk. Dąbka (wzdłuż trakcji tramwajowej), Stary Rynek, Św. Ducha i Wigilijna. Nowymi dekoracjami udekorowana zostanie Al. Odrodzenia, gdzie po raz pierwszy zainstalowanych zostanie 21 konstrukcji aluminiowych, zasilanych energooszczędnym źródłem światła LED.

Dekoracje z użyciem motywów śnieżynki, bombki, wstęgi, kokardy, pojawią się na słupach oświetlenia ulicznego. Każdy z nich świecić będzie w barwach białej zimnej i białej ciepłej. Dodatkowo, jako tło wypełniające dekorację, zastosowane zostaną kurtyny świetlne w kolorystyce białej zimnej (co 5 dioda będzie migająca). Zamówione przez miasto nowe dekoracje kosztować będą 25,5 tys. zł.

W Elblągu już tradycyjnie ustawione zostaną choinki świąteczne: przed Katedrą Św. Mikołaja, na Placu Kazimierza Jagiellończyka, na ul. Hetmańskiej (na wysokości pasażu handlowego) oraz na Placu Dworcowym. Uroczyste uruchomienie przystrojonej świątecznie choinki na Starym Mieście, odbędzie się 6 grudnia o godz. 18:00.

Łącznie w budżecie miejskim na 2012 r. na świetlne dekoracje świąteczne zarezerwowano 63 tys. zł.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Aleja Odrodzenia rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

30.10.2012

21 kolorowych, świątecznych dekoracji rozświetli w tym roku Aleję Odrodzenia. Mieszkańcy Zawady będą mogli cieszyć się widokiem przystrojonej ulicy już od 6...