14:35 / 05.06.2014

W piątek koronacja mistrzów PELA

To już ostatnie akcenty Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przed nami piątkowa i zarazem ostatnia kolejka obecnego sezonu, po której nastąpi koronacja mistrzowskiej drużyny U-99.

W najbliższy piątek wszystkie będzie już jasne. To właśnie tego dnia, po raz ostatni w obecnym sezonie, na boisko wybiegną zespoły rywalizujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD. O ile mistrza PELA poznaliśmy już nieco wcześniej, o tyle nadal zacięta walka toczy się o drugie miejsce na podium i wszystko na to wskazuje, że toczyć się będzie do ostatniego meczu. Zarówno Świat Kuchni jak i Legioniści pewnie wygrali mecze w poprzedniej kolejce, a to oznacza, że przed ostatnią serią gier obie ekipy dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt.

W 17. kolejce Świat Kuchni zmierzył się z przedostatnią w tabeli ekipą Blues, i choć z problemami, to ostatecznie zainkasował komplet punktów. Zwłaszcza w pierwszej połowie rywale wysoko zawiesili poprzeczkę, a wynik do przerwy 2:2 zapowiadał sporą niespodziankę. W drugiej odsłonie wicelider wrócił jednak na odpowiednie tory, dołożył pięć bramek i mecz zakończył się rezultatem 7:2. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek trzecich w tabeli Legionistów z zespołem Karo. Tyle, że Legioniści od początku narzucili rywalom swój styl gry dzięki, czemu losy pojedynku praktycznie rozstrzygnęły się już do przerwy. Prowadzenie 4:0 sprawiło, że po przerwie Legioniści kontrolowali już wydarzenia na boisku. I choć dwukrotnie dali się zaskoczyć, to sami strzelili trzy bramki i tym samym pewnie pokonali rywali.

Teraz przed wszystkimi drużynami najmilsza część sezonu, czyli podsumowanie i wręczenie nagród dla zwycięzców. Nim jednak odbędzie się uroczyste zakończenie, w piątek (6.06) zespoły dokończą ostatnią kolejkę spotkań. Jako pierwsi ( godz. 17.45) na boisko wybiegną piłkarze zespołów PBG Jankowiak i Karo. Następnie o godz. 18.25 do rywalizacji przystąpią Legioniści i Awatar, a na zakończenie, o godz. 19.05 swój pojedynek rozegrają U-99 i Świat Kuchni. Wszystkie mecze oraz uroczyste zakończenie sezonu odbędą się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza.

W tabeli na prowadzeniu znajduje się zespół U-99, który do tej pory zgromadził 48 punkty. Drugie miejsce zajmuje Świat Kuchni, który ma na swoim koncie 40 pkt, a jedno oczko mniej mają trzeci Legioniści. Tabelę zamyka zespół AFK, który w dotychczasowych meczach zgromadził na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Wyniki 17 kolejki:

Świat Kuchni – Blues 7:2 (2:2) Świat Kuchni: Krzysztof Stasiak 3 bramki, Daniel Staniszewski 1, Mateusz Tyburski 1, Kamil Kowalewski 1, Łukasz Walczak 1. Blues: Tomasz Turulski 2.

AFK – AKS Stokrotki 0:3 (0:1) AKS Stokrotki: Piotr Bałdyga 2 , Grzegorz Sosnowski 1.

Awatar – U-99 1:8 (1:4) Awatar: Dawid Miałdun 1. U-99: Tomasz Bandurski 4, Andrzej Trochowski 2, Kamil Gagat 2.

Karo – Legioniści 2:7 (0:4) Karo: Marek Skocki 1, Łukasz Siemaszko 1. Legioniści: Rafał Gomułka 2, Paweł Kacała 1, Paweł Zieliński 1, Zbigniew Ciężkowski 1, Paweł Miller 1, Mariusz Kruczyński 1.

SR Retro – PBG Jankowiak 0:7 (0:2) PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 3, Piotr Jakubiak 1, Piotr Zawieracz 1, Roman Olszewski 1, Łukasz Penk 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.