› inwestycje miejskie
16:50 / 30.10.2012

W podziemiach Ratusza Staromiejskiego powstanie restauracja z ekranami iWall

W podziemiach Ratusza Staromiejskiego powstanie restauracja z ekranami iWall

fot. Konrad Kosacz

Niezagospodarowane obecnie podziemia Ratusza Staromiejskiego, wkrótce mają zamienić się w salę restauracyjną. Jej atutem będzie zainstalowany na ścianach interaktywny system wizualny iWall, składający się z 38 monitorów LCD w rozmiarze 46”. Umożliwi on prezentację filmów i animacji interaktywnych, reagujących dzięki specjalnym czujnikom na ruch człowieka. Lokal przystosowany będzie także do organizacji imprez, pokazów i eventów.

Część podziemna Ratusza Staromiejskiego od dwóch lat, a więc od chwili jego otwarcia, świeci pustkami. Na początku przyszłego roku ten stan ma się zmienić. Miasto zamierza otworzyć w podziemiach odbudowanego obiektu restaurację z salą jadalną o powierzchni 218 m2 dla około 70 osób. Ma ona stanowić dopełnienie funkcji reprezentacyjnej obiektu.

Do restauracji prowadzić będą dwa wejścia dla klientów: jedno bezpośrednio z ulicy, poprzez drzwi zewnętrzne i schody do poziomu przyziemia, oraz drugie, bezpośrednio z głównej klatki schodowej budynku.

Częścią sali konsumenckiej będzie bar z napojami i przekąskami. Pozostałą część zajmie przestrzeń restauracyjna oraz przestrzeń klubowa, gdzie podawane będą m.in. dania obiadowe, desery i  alkohol.

Głównym elementem wyposażenia i wystroju lokalu, będą panele audiowizualne zainstalowane na ścianach restauracji. Tak zwane interaktywne systemy wizualne iWall, składać się będą z 38 monitorów bezszwowych montowanych jeden obok drugiego. Odbywać się na nich będą prezentacje filmów i animacji interaktywnych, które dzięki specjalnym czujnikom reagują na ruch człowieka. Specjalnie przygotowane oprogramowanie spowoduje, że widz znajdujący się naprzeciwko ekranów, będzie mógł poprzez ruchy swojego ciała wpływać na animację wyświetlaną na monitorach.

Dzięki takim systemom, sala restauracyjna ma być doskonałą przestrzenią do realizacji wszelkiego rodzaju prezentacji biznesowych, imprez firmowych i spotkań promocyjnych. Projekt zakłada, że lokal restauracyjny, oprócz funkcji gastronomicznej pełnić będzie również funkcje klubową i dancingową. Ma on umożliwiać organizowanie m.in. konferencji multimedialnych, spotkań związanych z promocją miasta, regionu, imprez promocyjnych z przedstawicielami miast partnerskich, imprez kulturalnych, projekcji filmów, animacji, prezentacji reporterskich czy dziennikarskich.

Projekt aranżacji wnętrz części restauracyjnej Ratusza, przygotowała firma Area Projekt z Gdańska. Obecnie miasto jest na etapie wyłaniania firmy, która zajmie się wykończeniem sali restauracyjnej oraz wyposażeniem jej w niezbędne meble i urządzenia gastronomiczne. Zakres robót obejmować będzie m.in. wykonanie sieci instalacji: elektrycznej, wody zimnej, ciepłej, instalacji kanalizacyjnej, montaż instalacji wentylacyjnej, klimatyzacji oraz instalacji gazowej zasilania urządzeń kuchni. Ponadto wykonane zostaną: okładziny ścienne, posadzki, sufity, oświetlenie oraz zainstalowane urządzenia multimedialne (ściany ekranów iWall) i wyposażenie gastronomiczne.

Na 6 grudnia zaplanowano otwarcie ofert, które zostaną złożone w przetargu. Wyłoniony wykonawca będzie miał 2 miesiące od daty podpisania umowy, na wykonanie wszystkich robót. Środki na ten cel pochodzić będą z unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Ratusz Staromiejski czeka na aranżację wnętrz

22.08.2012

Elbląski magistrat od października ubiegłego roku bezskutecznie poszukuje wykonawcy aranżacji wnętrz w budynku Ratusza Staromiejskiego. Projekt zakłada, że...