› bieżące
12:48 / 10.12.2012

W połowie grudnia ruszy sezon na Górze Chrobrego. Trwa naśnieżanie stoku

W połowie grudnia ruszy sezon na Górze Chrobrego. Trwa naśnieżanie stoku

fot. Konrad Kosacz

Sprzyjające warunki pogodowe z temperaturą poniżej zera oraz optymistyczne prognozy sprawiły, że od kilku dni stok narciarski na Górze Chrobrego jest sztucznie naśnieżany. Oficjalne otwarcie sezonu zimowego na elbląskim stoku zapowiadane jest na 15 grudnia.

Na kamerze zamieszczonej na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego, można obserwować postęp produkcji pokrywy śnieżnej stoku. Trasy non stop naśnieżane są przez cztery armatki. Mroźne dni i noce sprzyjają temu procesowi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec tego tygodnia – w sobotę, 15 grudnia sezon narciarski na Górze Chrobrego zostanie oficjalnie otwarty.

Do dyspozycji miłośników nart i desek snowboardowych, będą 4 wyciągi orczykowe o długości: 410 m, 200 m, 130 m i 90 m oraz trasy narciarskie o długości 450 m, 410 m i 130 m, 90 m. Ponadto na Górze dostępne będą m.in. trasy narciarstwa biegowego, snowpark o powierzchni 1900 m2, punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu, parking oraz szkółka narciarska.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%