› bieżące
10:18 / 21.07.2013

W poniedziałek poznamy drugiego wiceprezydenta miasta

W poniedziałek poznamy drugiego wiceprezydenta miasta

fot. Konrad Kosacz

Podczas zapowiadanej na poniedziałek konferencji prasowej, prezydenta Jerzy Wilk ma przedstawić swojego drugiego zastępcę. Czy będzie nim Janusz Hajdukowski? Jerzy Wilk tego nie potwierdza. Pierwszym wiceprezydentem natomiast jest już Marek Pruszak.

Prezydent Jerzy Wilk zapowiadał, że w czasie jego prezydentury, będzie tylko dwóch wiceprezydentów miasta. W ubiegłym tygodniu pierwszym zastępcą został radny PiS – Marek Pruszak. Marek Pruszak będzie w Urzędzie Miejskim odpowiedzialny za sprawy społeczne, oświatowe, kulturę, sport i sprawy obywatelskie.

- Nasz styl sprawowania władzy w mieście opiera się na zasadzie otwartości i życzliwości – mówił Marek Pruszak. – Życzliwości dla naszych klientów, mieszkańców miasta i również dziennikarzy. Mówimy o tym na spotkaniach z pracownikami Urzędu Miejskiego.

Nadal jednak pozostaje otwarta kwestia obsadzenia stanowiska drugiego wiceprezydenta. Na poprzedniej konferencji prasowej, naciskany przez dziennikarzy, prezydent Wilk nie chciał potwierdzić ani zaprzeczyć, że ta funkcja przypadnie kolejnemu radnemu PiS – Januszowi Hajdukowskiemu.

- Kandydat na to stanowisko musi załatwić jeszcze pewne sprawy zawodowe. Nie wiadomo ile to może potrwać – skomentował krótko prezydent Wilk.

Przypomnijmy, że Janusz Hajdukowski jest prezesem Zarządu Budynków Mieszkalnych w Elblągu i zarządza mieniem komunalnym. Już 3 listopada 2010 r. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że Janusz Hajdukowski nie może być radnym i prezesem Zarządu Budynków Mieszkalnych. Radny mandatu wówczas nie stracił…ponieważ zakończyła się kadencja Rady Miasta.

Obecnie Janusz Hajdukowski ponownie został radnym i jest nieoficjalnie wymieniany, jako przyszły wiceprezydent miasta. Pytany o to przez nas, czy Jego sytuacja prawna się zmieniła, Hajdukowski odmówił komentarza.

Prezydent Jerzy Wilk zapowiada również obsadzenie stanowiska sekretarza miasta. Jak tłumaczy, taki jest bowiem wymóg ustawowy. Sekretarza szukał również prezydent Grzegorz Nowaczyk, jednak bezskutecznie. Kto będzie więc kierował klubem radnych PiS, skoro liderzy tej partii znaleźli się we władzach miasta?

- To decyzja PiS w Elblągu – wyjaśnia Wilk. – Jednak prawdopodobnie taką funkcję mógłby pełnić radny Paweł Fedorczyk.

5
3
oceń tekst 8 głosów 63%