11:09 / 30.04.2014

W rozgrywkach PELA U-99 gromi rywali

Za nami czwarta kolejka rundy wiosennej w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze U-99. Tym razem lider rozgrywek rozgromił ekipę Blues aż 9:1.

W minionej kolejce ekipa U-99 zmierzyła się z zespołem Blues. Obie drużyny w tabeli dzieli przepaść, dlatego nie trudno było wskazać faworyta pojedynku. I faktycznie U-99 pokazało w tym pojedynku, że nie przez przypadek zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Lider, po pierwszych nerwowych minutach w kolejnych wreszcie złapał odpowiedni rytm, co szybko przełożyło się na zdobycz bramkową. Po pierwszej odsłonie U-99 prowadziło 3:1 i nic nie wskazywało, że po przerwie obraz gry może ulec zmianie. I tak też się stało. W drugiej odsłonie obrońcy tytułu jeszcze bardziej podkręcili tempo, afektem czego było kolejne zdobyte bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną U-99 aż 9:1. Tym razem, najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie lidera okazał się Andrzej Trochowski, który cztery razy pokonał bramkarza rywali.

Okazało się, że zdecydowanie trudniejsze zadanie miała druga w tabeli drużyna Świat Kuchni. Wicelider spotkał się z PBG Jankowiak i choć Świat Kuchni początek miał wyśmienity, to do końca musiał walczyć o komplet punktów. Wszystko zaczęło się po myśli drugiej w tabeli drużyny, która do przerwy prowadziła już 3:0. I choć po przerwie zdobyła jeszcze jedną bramkę, to nie ustrzegła się błędów, które mogły drogo kosztować. Ambitnie grający rywale, strzelili trzy bramki, dzięki czemu doprowadzili do stanu 4:3. Na wyrównanie zabrakło już jednak czasu i komplet punktów powędrował na konto wicelidera.

Równie trudne zadanie czekało na trzecich w tabeli Legionistów, którzy w tej kolejce o punkty musieli walczyć z zawsze groźnymi Stokrotkami. Jak się można było spodziewać, spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszej części pojedynku kibice obejrzeli aż cztery bramki, a na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 2:2. Decydujący cios Legioniści zadali dopiero po przerwie i mecz zakończył się ich wygraną 3:2.

Największą niespodziankę w tej kolejce sprawili jednak piłkarze SR Retro, którzy 3:2 pokonali wyżej notowaną ekipę Karo. Komplet punktów zdobył także Awatar wygrywając z ostatnim w tabeli AFK 3:2.

W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się zespół U-99, który do tej pory zgromadził 36 punktów. O dwa oczka mniej ma ekipa Świat Kuchni, a trzecie miejsce zajmują Legioniści, którzy zdobyli do tej pory 27 punktów. Tabelę zamyka zespół AFK, który na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt.

Wyniki 13 kolejki:

U-99 – Blues 9:1 (3:1) U-99: Andrzej Trochowski 4 bramki, Grzegorz Peret 2, Tomasz Baranowski 1, Leszek Kimsa 1, Marcin Konieczki 1. Blues: gol samobójczy.

AFK – Awatar 2:3 (1:1) AFK: Mateusz Głowacki 2. Awatar: Dawid Miałdun 1, Kamil Heidner 1, Paweł Kowalski 1.

SR Retro – Karo 3:2 (1:1) SR Retro: Ireneusz Sosnowski 1, Radosław Bidziński 1, Michał Kozaczuk 1. Karo: Łukasz Siemaszko 1, Piotr Skocki 1.

Świat Kuchni – PBG Jankowiak 4:3 (3:0) Świat Kuchni: Krzysztof Stasiak 1, Kamil Kowalewski 1, Mateusz Tyburski 1, Paweł Godlewski 1. PBG Jankowiak: Piotr Jakubiak 2, Tomasz Szwarc 1.

AKS Stokrotki – Legioniści 2:3 (2:2) AKS Stokrotki: Piotr Wiernicki 2. Legioniści: Dawid Wandyk 1, Paweł Miller 1, Andrzej Tomiałojć 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.