› bieżące
15:17 / 20.10.2011

W samochodzie ze smokiem...

W samochodzie ze smokiem...

Jesień to pora roku, w której off-road może sprawić wiele radości. Kolorowe liście i błoto zaspokoją potrzeby kierowców zarówno tych zafascynowanych obcowaniem z przyrodą jak i tych, którzy uwielbiają wyzwania. Dobór sprzętu niezbędnego do wypraw w teren jest bardzo ważny. Specjaliści z Dragon Winch wiedzą co jest najważniejsze w wyciągarkach.

Dlaczego off-road?
Coraz więcej osób interesuje się off-roadem. Z jednej strony jest to pasja, która potrafi niezwykle wciągnąć i pochłonąć człowieka, ponieważ jest nierozerwalnie związana z pokonywaniem własnych granic oraz maksymalnym poziomem adrenaliny. Z drugiej strony, tym sportem interesuje się coraz więcej znanych i lubianych przez opinię publiczną osób. Wszyscy jednak muszą pamiętać, że do skutecznej walki w terenie trzeba zamontować odpowiedni sprzęt, w tym wyciągarkę, która nie zawiedzie nas nawet w ekstremalnych warunkach.

O wyborze konkretnego modelu wyciągarki bardzo często decydują trzy elementy. Przede wszystkim parametry techniczne, takie jak: uciąg na pojedynczej linie, moc silnika oraz pobór prądu. W przypadku uciągu, sprawa jest o tyle prosta, że informacja o nim najczęściej zawarta jest w samej nazwie urządzenia. Dla przykładu wyciągarka Dragon Winch Highlander 12 000, ma uciąg 12 000 funtów, czyli 5 436 kg. Drugim elementem, który często determinuje wybór odpowiedniego sprzętu jest znajomość i zaufanie do producenta. Trzecim czynnikiem wpływającym na zakup jest oczywiście cena.

Pomysłodawca oraz twórca jednego z najcięższych rajdów przeprawowych w Polsce – Poland Trophy Maciej Rachtan, wie jak ważne jest, aby zamontować do swojego pojazdu sprawdzony sprzęt.

„Rajdy off-roadowe organizujemy od kilku lat i wiem, że szczególnie w imprezach przeprawowych ważne jest zamontowanie do swojej maszyny dobrej wyciągarki. Takiej, która nie zawiedzie nas kiedy stoimy swoim samochodem lub quadem w środku bagna lub musimy poradzić sobie z trawersem.” – mówi Maciej Rachtan. „Sam startuję w różnych imprezach off-roadowych i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wyciągarka Dragon Winch DWH 12 000 HD V, którą mamy zainstalowaną w swoim samochodzie terenowym do tej pory mnie nie zawiodła.” – dodaje.

Wybierając wyciągarkę do swojego samochodu terenowego lub quada należy przede wszystkim pamiętać do jakiego typu jazdy off-roadowej jest nam ona potrzebna. Jeżeli nastawiamy się na przeprawę typowo turystyczną uciąg urządzenia może być mniejszy. Natomiast w przypadku bardziej ekstremalnych wyzwań trzeba zaopatrzyć się w sprzęt zdecydowanie silniejszy.

źródło: http://www.carfocus.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%