› zapowiedzi
09:13 / 13.03.2013

W Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań: Lazurowe Wybrzeże Anny Gajewskiej-Garbarskiej

W Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań: Lazurowe Wybrzeże Anny Gajewskiej-Garbarskiej

W czwartek 14 marca o godz.17.00 zapraszamy do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej na spotkanie w Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań, podczas którego Anna Gajewska-Garbarska opowie o Lazurowym Wybrzeżu. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście kierunku wakacyjnych wojaży, warto przyjść posłuchać. Wstęp wolny!!!

Lazurowe Wybrzeże, zwane także Riwierą Francuską, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Ten malowniczy zakątek Francji leży w południowo-wschodnim odcinku wybrzeża Morza Śródziemnego. Zalicza się do niego także suwerenne księstwo Monako.

Co oferuje oprócz cudownych plaż, wybornego klimatu i przepięknych widoków? Wybierając się tam można podziwiać pałace z Belle Epoque, średniowieczne wioski wiszące między skałami, zabudowania obronne, książęce rezydencje. To również dzikie górskie krajobrazy ze szczytami, głębokimi wąwozami oraz przepaściami, a także największy w Europie kanion Grand Canyon du Verdon.

Anna Gajewska-Garbarska opowie o tym regionie, jego zwyczajach, kuchni i głównych atrakcjach, ilustrując swoją opowieść zdjęciami z podróży.

Serdecznie zapraszamy!

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%