› sport
11:10 / 22.11.2012

W sobotę ruszają rozgrywki ELH

W sobotę ruszają rozgrywki ELH

fot. elblag.net

W najbliższa sobotę, 24 listopada rozpoczną się rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej. To już czternasty sezon zmagań piłkarskich drużyn amatorskich.

W sezonie 2012/2013, patrząc na ilość startujących ekip, Elbląska Liga Halowa nieco się uszczupliła. Do rozgrywek zgłosiło się 31 zespołów, które zostały podzielone na dwie ligi.
- To pokazuje, że mimo wielu różnych problemów, także finansowych, zespoły zdołały się zmobilizować i przystąpić do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w Elblągu - mówi organizator Andrzej Basista z Ogniska TKKF Witoszewo. - Liczba ponad trzydziestu zespołów pokazuje, że  nadal jest spora grupa zwolenników, którzy chcą się wspólnie bawić i rywalizować o tytuł mistrza Elbląga.

W nadchodzącym sezonie ELH składała się będzie z SuperLigi i I ligi. Mistrzowskiego tytułu bronić będą zawodnicy zespołu Energa Kogeneracja, którzy na finiszu o cztery punkty wyprzedzili Bogdankę i o sześć REM. W porównaniu do sezonu 2011/2012 w SuperLidze zaszło najmniej zmian. Aż 10 zespołów, które oglądaliśmy w poprzednim sezonie, także teraz zobaczymy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jedyna nowość, to zmiana nazwy ekipy Straży Pożarnej na Nordservis - PSP. Grono zespołów w SuperLidze uzupełniają drużyny, które uzyskały bezpośredni awans z I ligi. A są to: Victoria, Stokrotki i Hydroton Dream (w poprzednim sezonie Dream).

Skład SuperLigi:
Asenhajmer Oldboys OE, Bogdanka, DRE, Energa Kogeneracja, Wiarus, Exclusive Sport/PC Koni, Metrotest, REM, Służby Miejskie, Nordservis - PSP, AC Mapei, Hydroton Dream, Victoria, Stokrotki.

Zdecydowanie więcej zmian zaszło w I lidze. Tu do ośmiu drużyn, które w poprzednim sezonie grały na tym szczeblu, dołączyło aż dziewięć nowych. W tym gronie mamy dwóch spadkowiczów (C.R.P. Wopal i Amatorzy), trzy drużyny które uzyskały awans z II ligi (Decoro, Zryw i Lux-Car Lambada) oraz cztery nowe ekipy, które chcą spróbować swoich sił w rozgrywkach ligi halowej. W tym gronie jest zespół Trendy Club, który po rocznej przerwie powraca do rozgrywek ELH.
- W I lidze mamy do czynienia ze sporą rotacją - mówi Andrzej Basista. - Myślę, że to powinno jeszcze bardziej wpłynąć na urozmaicenie  rozgrywek. Dzięki takim dużym zmianom w jednej lidze znalazły się zespoły, które dopiero będą nabierały doświadczenia w naszych rozgrywkach i te, które od kilku lat rywalizują w ELH, mając za sobą występy nawet w SuperLidze.

Skład I ligi:
BTH, Amatorzy, Legioniści, Lira, Paradoks, Dowodzenie, ZUO, C.R.P. Wopal, PBG Jankowiak (w poprzednim sezonie Handbud PBGJ), EDBA, Decoro, Zryw, Lux-Car Lambada, ECM El-Hurt, Victoria 2010, Trendy Club, Alstom Power Zakład Turbin.

Rozgrywki w sezonie 2012/2013 odbywać się będą w hali MOS przy ul. Kościuszki. Jako pierwsze na parkiet wybiegną zespoły I ligi, które rozgrywki zainaugurują w sobotę o godz. 15.30. Natomiast w niedzielę rozegrane zostaną aż dwie kolejki. Od godz. 10 do rywalizacji włączą się zespoły SuperLigi, a od 14.10 drugą kolejkę rozgrywać będą  I-ligowcy.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%