11:32 / 11.02.2014

W Super Lidze halowej wygrane faworytów

W miniony weekend I liga pauzowała, dlatego kibice mogli obserwować jedynie zmagania zespołów z SuperLigi. Ale i tak na brak emocji narzekać nie mogą. Trzy czołowe drużyny ponownie zdobyły komplet punktów i wszystko wskazuje na to, że o mistrzowski tytuł powalczą DRE, EKO i Fuks. Choć ostatniego słowa na pewno nie powiedziała jeszcze drużyna Hydroton Dream.

W 10 kolejce najciekawiej zapowiadało się spotkanie w którym lider DRE zmierzył się z czwartą drużyną tabeli Hydroton Dream. Obie ekipy dzielił tylko jeden punkt, co jeszcze bardziej podgrzewało atmosferę pojedynku. Tymczasem okazało się, że mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie, toczył się do jednej bramki. DRE przed przerwą niemal zdeklasowało rywali, strzelając im aż sześć bramek. Wszystko rozpoczął już w 4 minucie Paweł Żuraw. Chwilę później na 2:0 podwyższył Kamil Piotrowski. To nie był jednak koniec strzeleckich popisów lidera. W 10 min. bramkarza rywali pokonał Maciej Zając, a minutę później swoją drugą bramkę strzelił Żuraw. DRE nie zamierzało jednak spoczywać na laurach i w dwóch ostatnich minutach pierwszej połowy zdobyło jeszcze dwie bramki. Na 5:0 podwyższył Michał Lewandowski, a wynik pierwszej odsłony na 6:0 ustalił Dariusz Stelmach. Po przerwie gra się wyrównała, choć zadowolony z wysokiego prowadzenia lider kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Jedyną wpadkę zaliczył w 17 minucie, kiedy to honorowego gola dla Hydroton Dream strzelił Patryk Nowicki.

Pewne i wysokie zwycięstwo zaliczył także wicelider. EKO tym razem pokonało 6:0 Stokrotki. I tak jak w meczu lidera, tak i tym razem losy pojedynku rozstrzygnęły się już do przerwy. Najpierw do siatki trafił Mateusz Leśniewski, a następnie w ciągu dwóch minut, dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Łukasz Laskowski. Jeszcze w pierwszej połowie ponownie dał o sobie znać Michał Leśniewski, który do siatki trafił w 10 i 11 minucie. Po zmianie stron EKO nieco oszczędziło rywali aplikując im zaledwie jedną bramkę. Wynik meczu na 6:0 ustalił w 19 minucie Przemysław Sambor. Ostatniego słowa nie powiedział także Fuks, który po zaciętym meczu pokonał Northservis-PSP i utrzymał miejsce w czołówce ligowej tabeli. O komplet punktów wcale jednak nie było łatwo, bo to Northservis-PSP przez większą część meczu lepiej spisywał się na boisku. W 8 minucie Szymon Waga dał tej drużynie prowadzenie, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Robert Bojanowski. Dopiero strata drugiej bramki zmobilizowała ekipę Fuks do lepszej gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 19 minucie Andrzej Szydłowski zdobył bramkę kontaktową, a w 26 min. do remisu doprowadził Daniel Czajka. Ten sam zawodnik jeszcze raz przypomniał o sobie. W ostatnich sekundach zadał decydujący cios wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie i Fuks ostatecznie pokonał Northservis-PSP 3:2.

W spotkaniu dwóch drużyn, które z niepokojem musiały spoglądać w dół tabeli lepiej sprawdził się Wiarus wygrywając z C.R.P. Wopal 4:1. Obie drużyny znały stawkę pojedynku, co widoczne było zwłaszcza w pierwszej połowie. Przez dłuższą część żadna z ekip nie była w stanie zagrozić poważnie bramce rywala. Dopiero w 11 minucie odważniej zaatakował Wiarus i w efekcie po Jarosław Pokrątka otworzył wynik meczu. Ambitnie grający C.R.P. Wopal, jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania, a dokonał tego Kamil Żukowski. W drugiej odsłonie, choć gra nadal była wyrównana, to lepszą skuteczność zaprezentował Wiarus. W 20 min. do siatki trafił Łukasz Bancerek, w 28 było już 3:1, a gola strzelił Kamil Gagat, natomiast wynik meczu na 4:1 ustalił w ostatniej minucie Michał Oller.

Klasyfikacja strzelców: 17 bramek: Maciej Zając (DRE). 14 bramek: Tomasz Nowicki (Hydroton Dream), Daniel Czajka (Fuks). 13 bramek: Paweł Żuraw (DRE).

Komplet wyników 10. kolejki: Hydroton Dream - DRE 1:6 (0:6) 0:1 - Żuraw (4.), 0:2 - Piotrowski (5.), 0:3 - Maciej Zając (10.), 0:4 - Żuraw (11.), 0:5 - Lewandowski (14.), 0:6 - Stelmach (15.), 1:6 - Patryk Nowicki (17.).

Stokrotki - EKO 0:6 (0:5) 0:1 - Leśniewski (5.), 0:2 - Laskowski (6.), 0:3 - Laskowski (7.), 0:4 - Leśniewski (10.), 0:5 - Leśniewski (11.), 0:6 - Przemysław Sambor (19.).

NORTHSERVIS-PSP - Fuks 2:3 (1:0) 1:0 - Waga (8.), 2:0 - Bojanowski (16.), 2:1 - Szydłowski (19.), 2:2 - Czajka (26.), 2:3 - Czajka (30.).

REM - Dowodzenie 1:5 (0:0) 0:1 - Przyłucki (20.), 0:2 - Przyłucki (21.), 0:3 - Zaleski (23.), 0:4 - Studziński (24.), 0:5 - Jakub Szymanowski (28.), 1:5 - Wiśniewski (30.).

Wiarus - C.R.P. Wopal 4:1 (1:1) 1:0 - Pokrątka (11.), 1:1 - Żukowski (15.), 2:1 - Bancerek (20.), 3:1 - Gagat (28.), 4:1 - Michał Oller (30.).

Asenhajmer Oldboys OE - Amatorzy 4:1 (2:1) 0:1 - Bednarczyk (5.), 1:1 - Chrigui (8.), 2:1 - Chrigui (11.), 3:1 - Chrigui (21.), 4:1 - Buchalski (27.).

Decoro - Metrotest 3:6 (2:3) 0:1 - Pietrzkiewicz (8.), 1:1 - Brzozowski (10.), 1:2 - Prusak (13.), 2:2 - Gortatowski (14.), 2:3 - Pietrzkiewicz (15.), 2:4 - Mateusz Bucholc (18.), 2:5 - Rogowski (23.), 3:5 - Delegacz (23.), 3:6 - Gładek (27.).

Tabela 1.DRE 10 25 45:18

2.EKO 10 24 38:22

3.Fuks 10 24 35:25

4.Hydroton Dream 10 21 40:35

5.Metrotest 10 18 25:20

6.Asenhajmer 10 14 21:16

7.Wiarus 10 13 28:24

8.Stokrotki 10 13 24:35