› imprezy
11:05 / 25.02.2013

W Światowidzie znani artyści zaśpiewają Piosenki Starszych Panów

W Światowidzie znani artyści zaśpiewają Piosenki Starszych Panów

fot. Ewa Całka

Jeden Festiwal, jeden wieczór, jedna scena... A na niej znani wszystkim Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica i Magda Umer. Ale zanim usłyszymy piosenki Starszych Panów pojawią się na niej Laureaci Festiwalowych prezentacji konkursowych. Ci, którzy zamierzają w Elblągu wystąpić tylko do końca miesiąca mają jeszcze czas, aby zgłosić się na XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

Tegoroczne ...Czy to jest kochanie? odbędzie się w terminie 21 – 24 marca. Będzie to już siedemnasta edycja Festiwalu, który za każdym razem daje uczestnikom oraz publiczności wiele satysfakcji i dostarcza wiele wrażeń. Festiwal to nie tylko gwiazdy, to też ludzie, którzy dopiero w Elblągu zamierzają zabłysnąć. Tu liczy się talent. Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w  kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora – najlepsi wystąpią na niedzielnym Koncercie Galowym.

Gwiazdy Koncertu Galowego XVII edycji Festiwalu to Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski i Magda Umer Zaprezentują oni spektakl „Zimy Żal – czyli Piosenki Starszych Panów”. Program od lat zdobywają uznanie widzów swoimi pełnymi humoru kreacjami aktorskimi oraz charakterystycznymi umiejętnościami wokalnymi.

- To są najpiękniejsze piosenki z repertuaru Starszych Panów. Są piękne, mądre, dowcipne, wiecznie aktualne. Jeżeli są jeszcze ludzie, którzy ich nie znają, to ważne, żeby je poznali, bo dzięki nim będą lepszymi i wrażliwszymi ludźmi – mówi o nim Magda Umer.

Chcący wziąć udział w Festiwalu zgłaszać się mogą  jeszcze do 1 marca. Na adres „Światowida” należy wysłać kartę uczestnika oraz prezentację utworów na płycie CD lub DVD (dotyczy to kategorii piosenki artystycznej i teatrów jednego aktora). Zgłoszenia można przesyłać również mailowo.

- Na nagrania czekamy do 1 marca, a do 10 marca nastąpi weryfikacja zgłoszeń przez komisję artystyczną – mówią organizatorzy. - Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w dniach 22, 23 i 24 marca.

Szczegóły oraz karta zgłoszenia i regulamin znajdują się na stronie Festiwalu: http://www.kochanie.swiatowid.elblag.pl/

XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? potrwa od  21 do 24 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Koncert Galowy odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godz. 17.00 w dużej sali Kina Światowid. Cena biletu: 60 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/ lub pod nr tel. 55 611 20 68/76.

Źródło: Edyta Jasiukiewicz
CSE "Światowid"

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%