› bieżące
21:20 / 20.01.2014

W świecie Władysławy Rogackiej. Wystawa w Bibliotece Elbląskiej

W świecie Władysławy Rogackiej. Wystawa w Bibliotece Elbląskiej

fot. nadesłane

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza od wtorku 21 stycznia do oglądania wystawy pt. „W moim świecie” autorstwa Władysławy Rogackiej. Wstęp wolny.

Autorka o sobie: „Zawsze lubiłam oglądać obrazy. Jedne fascynowały tak, że trudno się było od nich oderwać, inne powodowały, że chciałam polemizować, dlaczego twórca w taki, a nie inny sposób interpretuje świat – ja zrobiłabym to inaczej. Zrobiłabym inaczej, choć sama nie próbowałam malować... W końcu przyszedł czas, gdy sama zaczęłam tworzyć. Okazało się, że malowanie pomaga mi przetrwać najtrudniejsze okresy w życiu. Przekonałam się, że gdy jakiś problem się uzewnętrzni, wyartykułuje, to staje się on łatwiejszy do zniesienia. Na początku więc malowanie miało być terapeutyczną zabawą, ale okazało się niewiarygodnie emocjonującą przygodą, z której nie potrafiłabym już zrezygnować. Tworzę więc swój świat, taki którego potrzebuję, który mnie wciąga, w którym w pewien sposób istnieję już od 6 lat”.

Wystawę będzie można oglądać od 21 stycznia do 21 lutego w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek-piątek 10.00-18.00.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%