› bieżące
15:30 / 30.03.2015

W Tolkmicku wybrano najpiękniejsze wielkanocne palmy

W Tolkmicku wybrano najpiękniejsze wielkanocne palmy

fot. Nadesłane

- Ilość i jakość palm, które dostarczono na tegoroczny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną była dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Zgłoszono 31 pięknych palm, które przygotowało prawie 400 osób – mówi Daniela Bukowska z Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

To były wyjątkowe palmy, bo... każda miała ponad metr wysokości.

- Palmy wykonano tylko z naturalnych surowców. Pięknie zwinięte kwiaty i inne dodatki stanowiły ich urok. Nie można było od nich oderwać oczu... – mówi Daniela Bukowska.

W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych, przedszkola i punktów przedszkolnych w Tolkmicku i gminie Tolkmicko, a także z Gronowa Górnego.

- Nie zabrakło  palm międzypokoleniowych, w których przygotowanie zaangażowały się całe rodziny – mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". - Najwyższa palma miała ponad 6 m, a najmłodszy uczestnik konkursu zaledwie 2 latka. Palmy były przepięknie wykonane, więc nic dziwnego, że jury miało nie lada problem z ich ocenieniem.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie CSE „Światowid" oraz www.salezjanie-tolkmicko.pl.

Organizatorami  konkursu byli: Parafia Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku,   Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Oratorium im. Św. Jana Bosko w Tolkmicku.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%