› zapowiedzi
07:20 / 08.08.2018

„W ułamku sekundy” w DKF-ie (+ zwiastun)

„W ułamku sekundy” w DKF-ie (+ zwiastun)

W ułamku sekundy” to film, który obejrzą widzowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka podczas ostatniego spotkania przed wakacyjną przerwą. Seans najnowszego dzieła Fatiha Akina odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 19:00.

Podczas gdy dzieci powoli zaczynają myśleć o szkole, DKF im. Andrzeja Munka szykuje się do wakacji. Przerwa w projekcjach potrwa – tradycyjnie do października. Zanim jednak nastąpi chwila wytchnienia, na widzów DKF-u czeka prawdziwa uczta – najnowszy film Fatiha Akina „W ułamku sekundy”.

Obraz ten znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger - przyznając jej nagrodę. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Obraz Akina to historia Katji, której spokojne życie rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Reżyser: Fatih Akin

Scenariusz: Fatih Akin, Hark Bohm

Występują: Diane Kruger, Numan Acar, Ulrich Tukur, Johannes Krisch, Jessica McIntyre

Produkcja: Niemcy, Francja 2017

Czas: 106 min

(na podst. mat. dystrybutora filmu)

Zobacz zwiastun filmowy

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%