› bieżące
08:50 / 23.02.2013

W Urzędzie Miejskim dzieci mają swój kącik

W Urzędzie Miejskim dzieci  mają swój kącik

W Urzędzie Miejskim w Elblągu i jego jednostkach postawiono „kąciki zabaw” dla dzieci. Kąciki wyposażone są w zabawki, gry edukacyjne oraz przybory do malowania. Nowe miejsce szybko zdobyło uznanie najmłodszych klientów Urzędu.

„Kąciki zabaw” powstały w: Referacie Obsługi Kierowców, Plac Dworcowy 4,  Departamencie Świadczeń Rodzinnych, ul. Jaśminowa 11, Punkcie Informacji Turystycznej, Stary Rynek 25, Punkcie Obsługi Interesanta, Urząd Miejski, ul. Łączności 1.

Kampania ma poprawić jakość życia rodzicom małych dzieci i kobietom w ciąży. Ma uczynić przestrzeń miasta bardziej przyjazną dla matki i dziecka, a także postarać się o udogodnienia dla kobiet w ciąży. Elbląscy urzędnicy poczynili już pierwsze kroki, teraz kolej na resztę.

- Zachęcamy właścicieli hoteli, restauracji czy kawiarni, a także sklepów, by utworzyli w swoich lokalach specjalną przestrzeń dla dzieci – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Uczestnicy akcji otrzymają certyfikaty wraz z plakietkami "Miejsce przyjazne dzieciom" i "Miejsce przyjazne kobietom w ciąży". Firmy i instytucje z certyfikatem zostaną umieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta. Kampania trwać będzie do 10 kwietnia i zakończy się opracowaniem mapy z wykazem miejsc przyjaznych dzieciom. Oferta będzie gotowa na sezon turystyczny 2013 r.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%