› policja
13:21 / 28.12.2020

W wypadku drogowym zginęło dwóch nastolatków

W wypadku drogowym zginęło dwóch nastolatków

W drugi dzień świąt (26.12.) tuż przed północą w gminie Lidzbark, na trasie Wlewsk - Lidzbark doszło do tragicznego wypadku. Kierowca i pasażer nie przeżyli.

Kierujący pojazdem marki Mazda, 19-letni mieszkaniec gminy Lidzbark, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 544 nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni. Następnie auto uderzyło w dwa drzewa i dachowało. Pojazdem podróżowały trzy osoby. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący autem oraz jeden z pasażerów, 19-letni mieszkaniec gminy Lidzbark. Drugi z pasażerów, 17-letni mieszkaniec Lidzbarka został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Uczestnicy zdarzenia nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy. Wszystkie czynności prowadzono pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%