› bieżące
11:17 / 17.02.2014

W ZSE i O warsztaty dziennikarskie z obcokrajowcami

W ZSE i O warsztaty dziennikarskie z obcokrajowcami

fot. Konrad Kosacz

W ZSEiO ( ul. Bema 50) będą w tym tygodniu gościć uczniowie i nauczyciele z Finlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji i Turcji. Celem ich wizyty jest wspólna, z uczniami z ekonomika i VLO , realizacja projektu" Przez media do edukacji". W jego ramach odbędą się spotkania i warsztaty rozwijające i doskonalące umiejętności dziennikarskie młodzieży.

Pracując w wielonarodowościowych grupach uczniowie będą tworzyć artykuły prasowe na temat kultury wysokiej i masowej, wymienią się spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi potrzeby uczestnictwa w kulturze, sensu jej tworzenia, roli artysty i odbiorcy.

Dla naszych zagranicznych partnerów przygotowaliśmy urozmaicony program wizyty- mówi dyrektor ZSEiO, Jerzy Kawiecki. Podczas dni spędzonych w Polsce wezmą udział w zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim poświęconych dziennikarstwu obywatelskiemu, spotkają się w przedstawicielami instytucji kulturalnych naszego miasta m.in. Młodzieżowego Domu Kultury, Centrum Spotkań Europejskich Światowid i innych. Towarzyszyć im będą uczniowie z naszej szkoły.

Młodzież z ekonomika i VLO zadbała również o to, by goście poznali specyfikę systemu edukacji w Polsce. Okazją do tego będzie ich udział w zajęciach lekcyjnych w ZSEiO . Nie zabraknie również atrakcji typowo rozrywkowych, takich jak nauka podstawowych kroków Poloneza, wspólny wieczór karaoke.

Dyrektor Jerzy Kawiecki, podkreśla : Realizacja projektów edukacyjnych z partnerami z zagranicy ma wymiar nie tylko edukacyjny , ale i poznawczy. Pozwala naszej młodzieży wymienić się doświadczeniami z rówieśnikami z innych państw , uczyć sie od nich , przekazywać wiedzę nabytą w polskiej szkole. To również wspaniała okazja do poznania życia codziennego uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych krajów i najlepszy sposób na przełamywanie barier językowych.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%