› sport
14:40 / 05.08.2013

Wakacyjne sportowe zmagania elblążan - czas na kolejny tydzień

Wakacyjne sportowe zmagania elblążan - czas na kolejny tydzień

fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Rozpoczynamy dziś szósty tydzień wakacji. Tak jak w poprzednie dzieci i młodzież nie powinny się nudzić. W tym tygodniu na dużo emocji mogą liczyć fani piłki nożnej i siatkówki plażowej. Jednak to nie wszystkie sportowe wydarzenia tego tygodnia. Nie wiesz co robić w tym tygodniu? Przeczytaj naszą zapowiedź sportowych wydarzeń tygodnia.

W środę na elbląskich Orlikach zaprezentują się młodzi piłkarze. Dla nich bowiem MOSiR zorganizuje w ten dzień drugi wakacyjny turniej piłki nożnej. Będą to zawody eliminacyjne do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany pod koniec sierpnia. Początek o godzinie 11. Zapisy przyjmowane są pół godziny wcześniej.

Czwartek należał będzie do fanów siatkówki plażowej. Na basenie przy Spacerowej rozegrany zostanie trzeci turniej w tej dyscyplinie. Wezmą z nim udział zwycięzcy dwóch poprzednich czyli Łukasz Pietrulewicz i Wojciech Samulewski (Nauka Jazdy Adam II), którzy zamierzają potwierdzić swoją dominację w tym roku. Czy znajdzie się drużyną, która się im przeciwstawi? Jeśli swoją grę poprawią zespoły, które w poprzednich turniejach znalazły się na podium, to jest na to spora szansa. Początek zmagań o 16:30. Zapisy pół godziny wcześniej.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 11.00 oraz 15.00 - 17.00 dzieci i młodzież na Przystani Kajakowej mogą liczyć na liczne gry i zabawy ruchowe, gimnastykę siłową i rozciągającą, a także zajęcia na wodzie. W dni powszednie w godzinach 10-13 odbywają się w Bramie Targowej zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, w trakcie których mogą wziąć udział wielu zabawach historycznych i współczesnych grach planszowych.

Sympatycy tenisa ziemnego w każdy wtorek i czwartek na kortach przy Agrykola w godzinach 10-12 spotykają się celem nauki gry i doskonalenia jej techniki. Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają niemałą wiedzę i praktykę w tym sporcie.

Lubisz spacery z kijkami? Jeśli tak, to w takim razie w środę o godzinie 9:00 oraz sobotę i niedzielę (godzina 8:00) przy Muszli Koncertowej w Bażantarni zbierają się miłośnicy Nordic Walking z kijkami na warsztatach, które prowadzić będą specjalni instruktorzy. Jest więc możliwość podszkolenia swoich umiejętności i wspólnego spaceru na świeżym powietrzu.

A może wolisz intensywne zajęcia fizyczne, angażujące wszystkie partie mięśni? Jeśli tak to W każdy wtorek i czwartek na Lodowisku Helena odbywają się zajęcia, z których może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci, czy posiadanej kondycji fizycznej. Noszą one nazwę "Letnia Szkoły Zumby". Jest to forma bardzo aktywnego fitnessu, dzięki której po regularnym jej uprawianiu poprawia się sylwetka i samopoczucie. Zajęcia odbywają się przy latynoskiej muzyce w rytm prostych kroków tanecznych połączonych z kombinacją ruchów. Ćwiczenia rozpoczynają się o godzinie 13:00.

Dodatkowo codziennie (pn - pt) w godzinach 10:00 - 14:00 miłośnicy tenisa stołowego, streetballa i unihokeja mogą również na lodowisku Helena doskonalić swoje umiejętności w tych dziedzinach sportu.

Weekend to czas sportowej rywalizacji piłkarskich drugoligowców. Po raz pierwszy elbląskiej publiczności w nowym sezonie pokaże się Concordia, która w sobotę na stadionie przy Agrykola podejmować będzie lidera po dwóch kolejkach, zawodników Stali Rzeszów. Olimpia natomiast po dwóch kolejnych spotkaniach jako gospodarz, zagra w Legionowie z tamtejszym ligowym beniaminkiem KS Legionovia.

Serdecznie zapraszamy elblążan do aktywnego spędzania czasu. Kibicujmy także naszych sportowców, którzy swoimi występami promują nasze miasto!

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%