10:48 / 03.07.2013

Wakacyjne spotkania z historią w Bramie Targowej

Wakacyjne spotkania z historią w Bramie Targowej

Od 1 lipca do końca wakacji w Bramie Targowej będzie mieściło się centrum edukacji historycznej dla najmłodszych mieszkańców Elbląga i turystów odwiedzających nasze miasto. Podczas zajęć „Brama do przeszłości” elbląscy muzealnicy przybliżać będą czasy krzyżackie, opowiedzą historię Piekarczyka – legendarnego obrońcy Elbląga, pokażą dawne gry i zabawy.

Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00, edukatorzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu przy współpracy Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego zaproszą do wspólnej zabawy w dawne gry i zabawy ruchowe, historyczne i współczesne gry planszowe i zręcznościowe, zabawy plastyczne z przeszłością w tle. Nie zabraknie również mini-wystawy zdjęć przedwojennego Elbląga i wielu innych niespodzianek.

Dla całych rodzin codziennie o 12.30 odbywać się będzie zwiedzanie Bramy Targowej z przewodnikiem, połączone z opowieścią legendy o Piekarczyku. W każdy poniedziałek o 12.30 prezentowane będą „Opowieści z przeszłości” – cykl interesujących spotkań popularyzujących historię.

Udział w zajęciach „Brama do przeszłości” jest bezpłatny.

Pod artykułem zamieszczamy dodatkowo informacje o bezpłatnych wydarzeniach sportowych i propozycjach spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z naszego miasta, które odbywają się w tym tygodniu.

Źródło: UM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Jest już lipiec, więc czas na atrakcje sportowe w naszym mieście

01.07.2013

W miniony piątek dzieci i młodzież w całej Polsce zakończyły kolejny rok szkolny i rozpoczęły tym samym okres zabawy, odpoczynku i relaksu. W związku z...