› bieżące
08:42 / 04.07.2019

Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie

Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie

fot. nadesłana

To są dopiero wakacje! Odpoczynek od szkoły i obowiązkowych zajęć, ale jakże kreatywnie. Od poniedziałku w Markusach trwają pięciodniowe półkolonie literacko-teatralne dla dzieci i młodzieży, zaś w Kinie Światowid warsztaty filmowe dla przedszkolaków.

Okres wakacji to moment, kiedy staramy się realizować dodatkowe, atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych. Co ważne, każdego roku  wychodzimy z inicjatywami poza mury naszej instytucji, poza granice naszego miasta. 

– informuje Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. 
 
Efekty? Już w najbliższy piątek (5 lipca) o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid odbędzie się premiera krótkiego filmu o Elblągu, natomiast o godz. 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Żurawcu zobaczyć będzie można spektakl, jaki powstał na wakacyjnych warsztatach literacko-teatralnych.

Uczestnicy zajęć oprócz dobrej zabawy, wkładają wiele serca i pracy w przygotowanie końcowego dzieła. Dlatego warto docenić ich starania i przyjść zapoznać się z efektami ich pracy. Serdecznie zapraszamy

– mówi Antoni Czyżyk. 
 
Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
 
Projekt pn. "Historie małych ojczyzn" dofinansowano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,realizowany przez CSE "Światowid" w Elblągu i Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.
 
Projekt pn. "Witajcie w szkolnej bajce!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 Agnieszka Tkaczuk-Jans
Specjalista ds. projektów i edukacji regionalnej
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%