› bieżące
20:59 / 20.03.2014

Warsztaty artystyczne w CSE Światowid!

Warsztaty artystyczne w CSE Światowid!

fot. nadesłane

Naszyjniki, anioły, patery. Ozdoby i przedmioty użytkowe. To wszystko można wykonać własnoręcznie w technice witrażu i fusingu. Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID zaprasza do udziału w cyklu warsztatów artystycznych w tych technikach skierowanych do instruktorów, nauczycieli, terapeutów oraz wychowawców świetlic z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Fusing, nazywany też gorącym szkłem i szkłem stapianym, jest nowoczesną sztuką formowania szkła pod wpływem temperatury w specjalnych piecach sterowanych komputerowo, w których stapiają się ze sobą, tworząc niezwykle kolorowe, dekoracyjne przedmioty. W witrażu amerykańskim wykorzystuje się wiele rodzajów szkła, zarówno bezbarwnego, jak i kolorowego, do których dodaje się dodatki – szkliwa, minerały, farby do szkła.

W trakcie warsztatów uczestnik wykonuje prace według własnego pomysłu. Organizator zapewnia niezbędne materiały i narzędzia. Wykonane podczas warsztatów prace stają się własnością uczestnika, a po zakończeniu cyklu warsztatów wszyscy otrzymają zaświadczenia.

Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska –Siwilewicz.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona. Zgłaszać można się telefonicznie lub mailowo: Pracownia fusingu i witrażu - telefon (55) 611-20 64 , w godzinach 10- 18, e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.

Organizatorzy proponują cykl dwóch 3-godzinnych warsztatów cenie 50 zł za cały cykl. Warsztaty odbędą się w pracowni witrażu i fusingu CSE Światowid, Elbląg, Pl. Jagiellończyka 1, w terminach: 24 kwietnia i 22 maja w godz. 16.00-19.00.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%