› zapowiedzi
13:16 / 21.11.2018

Warsztaty integracji oddechem

Warsztaty integracji oddechem

Integracja Oddechem to metoda, której głównym celem jest zaprzestanie dzielenia emocji na dobre i złe. Emocje, które odczuwamy, są przyjemne jak radość czy ekscytacja oraz nieprzyjemne jak smutek, lęk czy złość. W zamian metoda ta skupia się na przyjęciu emocji jako informacji o przekroczeniu osobistych granic lub nie zaspokojeniu własnych potrzeb.

Warsztat odbędzie się 21 listopada w godzinach 18.00-20.00 w Babskiej Wyspie - Strefie Pozytywnej Energii (ul. Płk. Dąbka 140/2-3).

Korzyści z nauki słuchania siebie poprzez oddech i reakcje w ciele to m.in.:

  • umiejętność zarządzania emocjami. Zatrzymanie się w ich intensywności, przeżywanie i uwolnienie bez konieczności ich tłumienia.
  • głębsze osadzenie w sobie, spokój wewnętrzny, relaks, głęboka regeneracja.
  • efektywniejsze i lżejsze przechodzenie przez kryzysy i wyzwania w życiu.
  • poczucie sprawczości w życiu i wzrastającego wpływu na większość obszarów swojego życia.
  • gotowość na zmiany i większa otwartość.

Jak wygląda sesja?

Pełne spotkanie trwa ok 2 h. Poprzez ruch, taniec, dotyk, muzykę aktywujemy ciało do czucia... Sama sesja zwykle odbywa się w pozycji leżącej. Poprzez skierowanie uwagi do ciała i oddechu, możesz doświadczyć emocji, do których na co dzień nie masz dostępu, w wyniku codziennych obowiązków lub sytuacji kryzysowej. Jest to proces nakierowany na doświadczanie i przeżywanie.

Praktyk oddechu wspiera Twój proces swoją obecnością, zadając Ci prowadzące w głąb siebie pytania. Jest to najkrótsza droga do tego, żeby mieć kontakt ze swoją intuicją, oraz doświadczyć pełni swojego życia. Poprzez ciało i oddech doświadczysz jasności i umiejętności podejmowania decyzji w zgodzie ze sobą.

Warsztat jest stworzony tak, by poznać techniki i narzędzia do praktykowania ich w życiu i własnej pracy z emocjami i ciałem, dzięki którym na co dzień łatwiej będziesz nimi zarządzać, biorąc odpowiedzialność za jakość swojego życia.

Warsztat odbędzie się 21 listopada w godzinach 18.00-20.00 w Babskiej Wyspie - Strefie Pozytywnej Energii (ul. Płk. Dąbka 140/2-3).

Na warsztat zapraszam z otwartością w sercu, bo drzwi otwierają się od środka.

Katarzyna Gilgenast

Jestem kobietą, elblążanką, arteterapeutką, pedagożką, coach oddechem - praktyczką integracji oddechem.  Ukończyłam Nową Szkołę Oddechu oraz Szkołę Rozwoju Osobistego dla Kobiet Widnokrąg.

Od 15 lat zdobywam doświadczenie w wielu dziedzinach społecznych. Pracując z ludźmi wykluczanymi jako asystentka rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej, streetworkerką pracując z osobami świadczącymi usługi seksualne, młodzieżą, i dorosłymi w kryzysie oraz seniorami i osobami z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Realizując własną praktykę, założyłam działalność „Sztuka Kontaktu”, w której prowadzę m.in sesje Integracji Oddechem dla uczestników indywidualnych oraz grupowych. Prowadzę również swój autorski warsztat taneczno-ruchowy - Tańce Turlańce - laboratorium ruchu, oparty na bliskości rodzic - dziecko.

Realizowałam warsztaty z oddechem w ramach II Międzynarodowych Spotkań Seksualności i Świadomości w Krakowie oraz warsztaty „Świadomy oddech- świadome życie” na Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem w Gdańsku.

Dzielę się z ludźmi zdobytym doświadczeniem i praktyczną wiedzą.

Lubię taniec, który kieruje mnie do mądrości ciała, zaś oddech do jego prawdy. Poszerzając swoją wiedzę i świadomość dbam o jakość swojego życia, dając tym samym przestrzeń i jakość uczestnikom sesji oddechowych.

https://www.facebook.com/katarzynagilgenast/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZAPISY: Ania 601-677-601

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%