› bieżące
14:30 / 23.03.2015

Warsztaty perkusyjne już w ten piątek

Warsztaty perkusyjne już w ten piątek

fot. Nadesłane

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na dwudniowe warsztaty perkusyjne, które odbędą się w piątek 27 marca (od godz. 17.00) i w sobotę 28 marca (od godz. 12.00) br.

w MDK przy ul. Warszawskiej 51.

Warsztaty poprowadzi Kazimierz Jonkisz, polski muzyk jazzowy, perkusista, pedagog. Współpracował z najbardziej znanymi polskimi muzykami jazzowymi, jak Z. Namysłowski,

L. Możdżer, T. Stańko, J. Ptaszyn Wróblewski, M. Urbaniak czy A. Makowicz. Występował również z muzykami o międzynarodowej sławie, m. in. Al Cohn, Roy Hargrove czy Larry Coryell. Jonkisz w 1979 r. rozpoczął koncerty jako pierwszy w Polsce leader za perkusją. Przez jego zespoły przewinęło się wielu młodych muzyków, którzy obecnie tworzą czołówkę polskiego jazzu. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok. 70 płyt, m. in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim i wieloma innymi polskimi muzykami.

Od 1992 r. Kazimierz Jonkisz zajmuje się również nauczaniem jazzu, wykłada w klasie perkusji w Średniej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Na warsztaty zapraszamy bez wcześniejszego zapisywania. Wpisowe kosztuje 25 zł.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%