› bieżące
10:34 / 17.09.2013

Warsztaty rowerowe z oficerem dla elblążan

Warsztaty rowerowe z oficerem  dla elblążan

Już 21 września ruszają warsztaty z oficerem rowerowym.  Akcja organizowana jest w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna. Każde spotkanie składać będzie się z dwóch części: prezentacji oraz praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorem. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora.

Jak będzie przebiegać nauka?

Podczas prezentacji będzie okazja, żeby dowiedzieć się o najważniejszych przepisach dotyczących rowerzystów i bezpiecznym przemieszczaniu się po Elblągu oraz wszelkich innych kwestiach poruszonych przez rowerzystów. Wspólnie z konsultantem będzie też można opracować optymalną trasę dojazdu rowerem z domu do pracy lub szkoły w celu porównania, ile czasu zajmie dojazd rowerem w konfrontacji z dotychczasowymi środkami lokomocji.

W części praktycznej będzie okazja do przejazdu po mieście pod opieką instruktora, który pokaże jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktor wskaże też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych.

Każde spotkanie będzie trwało 2 godziny, z czego około 1,5 godziny będą trwały zajęcia terenowe. Na rowerze będziemy mieli do przejechania nie więcej niż 5-10 km.

W związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym każdy z uczestników warsztatów otrzyma w prezencie tylną lampkę rowerową wysokiej mocy, która przyda się w warunkach krótkiego dnia i szybko zapadającego zmierzchu.

Kto będzie szkolił?

Elbląski Oficer Rowerowy i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu legitymujący się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Możliwy i mile widziany jest też udział innych rowerzystów posiadających stosowne doświadczenie i czujących się na siłach szkolić innych.

Zgłoszenia:

Aby umówić się na zajęcia proszę o zgłoszenie na adres marek.kamm@umelblag.pl w tytule wpisując WARSZTATY ROWEROWE. W treści proszę podać czego oczekuje się po spotkaniu (co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć jak najwięcej informacji o sobie, np.: w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę? jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.? podaj swoje najczęstsze cele podróży ( praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.) jakie terminy warsztatów preferujesz? jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe? czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?

Gdzie i kiedy się spotykamy ?

Elbląska Tawerna Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta będzie miejscem naszego spotkania, gdzie zaczniemy III edycję warsztatów. Każdy przybywa na swoim rowerze 21 września o godzinie 15.00.
 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%