› region
15:07 / 19.06.2017

Warsztaty w Suchaczu

Warsztaty w Suchaczu

W Suchaczu będą realizowane warsztaty, których inspiracja sięga Nocy Świętojańskiej (nazywanej także: Sobótką, Palinocką, Nocą Kupały). 

Noc Świętojańska to święto przywitania lata wywodzące się z dawnych obyczajów słowiańskich, związane z najdłuższym dniem w roku i  nocą z 23 na 24 czerwca.

ETNO warsztaty w Suchaczu odbędą się nieco wcześniej, dzięki czemu dzieci i młodzież przygotują biżuterię ceramiczną i inne elementy dekoracyjne, które będą mogły być wykorzystane w Noc Świętojańską.

Własnoręcznie wykonane przez uczestników elementy biżuteryjne zostaną wypalone w piecu neolitycznym. Wypał w palenisku otwartym, to najstarszy i najbardziej tradycyjny sposób wypalania ceramiki. Gotowe elementy uczestnicy złożą w naszyjniki, wisiorki i bransolety.

Podczas warsztatów powiązanych z przesileniem letnim, nie może zabraknąć wicia wianków zarówno z ziół i kwiatów polnych, jak i bibuły.

Warsztaty odbędą się 20 – 21 czerwca 2017 r. w godz. 15.00 – 19.00 w Świetlicy wiejskiej w Suchaczu.

Organizatorami są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art." W Elblągu.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%