› imprezy
12:33 / 14.09.2015

Warsztaty z animacji w Światowidzie

Warsztaty z animacji w Światowidzie

Flowersticki, diabolo, rola-bola... Brzmi tajemniczo? Poznaj różne techniki kuglarskie i animacyjne, opanuj sztukę chodzenia na szczudłach, acrobalansu czy modelowania balonów. Pomogą w tym warsztaty przeprowadzone przez profesjonalnych animatorów – do udziału w nich zaprasza CSE „Światowid" oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art".

Warsztaty skierowane są do pracowników ośrodków kultury, organizacji pozarządowych, ale także osób indywidualnych, które działają w obszarze kultury. Jednodniowe zajęcia, które poprowadzą profesjonalni animatorzy z użyciem nowatorskich metod ćwiczeń i sprzętu kuglarskiego, odbędą się 19 września w godz. 10.00-17.00 w sali sportowo-widowiskowej CSE „Światowid".

- Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli szansę odszukania i rozwinięcia swoich indywidualnych talentów, nabędą umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych – zachęca Agnieszka Tkaczuk z Działu Edukacji Kulturalnej. – Nauczą się też różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji, jak również zdobędą nowe zdolności manualne.

W planie szkolenia znalazły się m.in. zabawy integracyjne, nauka żonglerki piłkami, praca z różnymi rekwizytami cyrkowymi, kuglarskimi (maczugi, obręcze, talerzyki, chusty, flowersticki, diabolo, rola-bola, szczudła), a także nauka podstawowych elementów acrobalansu (piramidy akrobatyczne). Zaplanowano także animacje z tunelem i chustą animacyjną, naukę modelowania długich balonów i poznanie technik aktorskich, takich jak pantomima, gestykulacja, wykorzystanie rekwizytu, etiudy.

- Udział w szkoleniu jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wyżywienie, a liczba miejsc jest ograniczona – informuje Agnieszka Tkaczuk. – Zapisy odbywają się pod nr tel. 55 611 20 59 lub pocztą internetową pod adresem agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl.

Edyta Bugowska

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%