› rozwój i edukacja
12:10 / 03.07.2018

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji – odkrywamy kulturę i tradycję naszego regionu

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji – odkrywamy kulturę i tradycję naszego regionu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne warsztaty z tworzenia etnoilustracji. Powstałe podczas warsztatów prace plastyczne będą ilustrowały śpiewnik ludowy zredagowany i wydany w oparciu o pieśni i przyśpiewki charakterystyczne dla naszego regionu. Warsztaty odbędą się już 6 lipca 2018 r. w siedzibie CSE „Światowid” w Elblągu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji skierowane są do młodzieży i dorosłych. Jest to jedno z działań realizowanych przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia muzyką pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej. Etnoilustracje będą barwnym i nowatorskim obrazem zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem artysty i na podstawie wyselekcjonowanych materiałów źródłowych we współpracy z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, wykreują ilustracje w technice szybkiego linorytu wycinanego, drukowanego metodą sitodruku. To świetna artystyczna zabawa dla wszystkich - amatorów  i profesjonalistów, a przy tym poznawanie naszego bardzo ciekawego, a dla młodego pokolenia być może mało znanego, regionalnego dziedzictwa kulturowego. 

Powstałe prace po zdigitalizowaniu i opracowaniu graficznym będą mieć swoją wystawę w przestrzeni miejskiej  oraz będą ilustrować regionalny etnośpiewnik. Ilustrowany śpiewnik będzie dostępny w punktach turystycznych oraz w instytucjach kulturalnych i bibliotekach naszego regionu oraz podczas potańcówki międzypokoleniowej z udziałem nowatorskich kapel ludowych. Tym samym każdy uczestnik warsztatów z tworzenia etnoilustracji stanie się ilustratorem śpiewnika. 

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji odbędą się 6 lipca 2018 r. (piątek) w pracowni plastycznej CSE „Światowid” - sala 46 (II piętro budynku), w godz. 11.00 – 16.00.

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.


 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%