› bieżące
13:08 / 31.07.2015

Warsztaty Żyj zdrowo i pięknie już 8-9 sierpnia

Warsztaty Żyj zdrowo i pięknie już 8-9 sierpnia
Już w kolejny weekend tj. 08-09.08.2015 zapraszamy do Centrum Handlowego Ogrody na warsztaty zdrowia i urody pod hasłem Żyj zdrowo i pięknie w ramach letniego cyklu imprez „Lato w Ogrodach pełne atrakcji”. 
 
Ideą warsztatów jest promocja zdrowego stylu życia i pielęgnacji urody. W trakcie warsztatów na wielu stoiskach zaprezentujemy usługi i porady z zakresu zdrowia, prawidłowego odżywiania, pielęgnacji i urody. Klienci centrum będą mogli skorzystać z porad dietetyka, zmierzyć poziom cukru, ciśnienie, indeks BMI, zasięgnąć porad kosmetycznych, wziąć udział w zajęciach JUMP Fitness itp  Nasi konsultanci będą do dyspozycji w godzinach: 11:00 – 18:00. 
 
Ponadto w trakcie dwudniowych warsztatów na terenie Centrum odbędzie się Dzień Dawcy zorganizowany we współpracy z  Fundacją DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) -  Wspólnie przeciw białaczce W trakcie akcji będziemy rejestrować potencjalnych dawców komórek macierzystych. 
 
Więcej o akcji Zostań Dawcą:
 
W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, słyszy ją ok. 10 000 osób rocznie.  Często jedynym lekarstwem na walkę z białaczką jest przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Rejestracja w bazie polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza rejestracyjnego oraz pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie wymazu określane są  cechy zgodności antygenowej (wycinek kodu DNA). Wszyscy Dawcy są aktywni w bazie do ukończenia 60 roku życia. Przed oddaniem komórek macierzystych bądź szpiku, Dawca poddawany jest gruntownym badaniom medycznym (m.in. USG, EKG, EEG, wirusologia, morfologia). 
 
Kto może zostać dawcą? 
  •  Wiek 18-55 lat
  •  Waga minimum 50 kg i bez większej nadwagi
  •  Ogólnie dobry stan zdrowia
  •  Osoba, która wcześniej nie rejestrowała się jako dawca
  • Osoba, która wyraża zgodę na pobranie materiału do przeszczepu obiema metodami tj.  poprzez pobranie z krwi obwodowej (80% przypadków) bądź pobranie materiału z talerza kości biodrowej  (20% przypadków). 
 
Warto podkreślić, że decyzja o rejestracji  jako potencjalny dawca powinna zostać podjęta świadomie. Może mieć ona niezwykle duży, rzeczywisty wpływ na życie pacjenta. Każdego dnia nowe osoby dowiadują się, że są, będą potrzebowały zgodnego dawcy, aby móc otrzymać szanse na zdrowie i życie. W takiej sytuacji dawca staje się najważniejszym lekiem. Bez niego pacjent nie otrzyma  swojej szansy.  
 
Źródło: Fundacja DMKS 
 
Akcja „Zostań Dawcą” została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Elbląga – Pana Witolda Wróblewskiego. 
 
Dodatkową atrakcją dla młodych gości C.H Ogrody będzie możliwość spotkania elbląskiego Piekarczyka, który będzie wspierał  Wolontariuszy w czasie akcji. 
 
Zapraszamy do Centrum Handlowego Ogrody. 
 
www.centrumogrody.pl
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%