› sport
10:35 / 08.05.2013

Ważne mecze wyjazdowe dla elbląskich drużyn piłkarskich

Ważne mecze wyjazdowe dla elbląskich drużyn piłkarskich

fot. Michał Kuna

Po meczach na swoich śmieciach nadszedł czas na rozgrywki poza terenem swojego miasta – dzisiaj (8 maja) Olimpia Elbląg zagra z Garbarnią Kraków, natomiast Concordia wyjechała do Suwałk, gdzie piłkarze walczyć będą o kolejne punkty do ligowej tabeli.

W Krakowie, elblążanie zmagania rozpoczną o godzinie 17.00, rywal teoretycznie słabszy (17. miejsce w lidze), jednak Olimpijczycy będą musieli mieć się na baczności. Przyjmując optymistyczny scenariusz: Olimpia wygrywa mecz, zgarnia trzy punkty, a jej najbliżsi rywale – Znicz Pruszków (6. miejsce/ 38 pkt.) i Resovia (5. miejsce/ 39 pkt.) nie wygrają swoich pojedynków.

W tym wypadku Olimpijczycy wskoczą dwie pozycje wyżej, na miejsce piąte. Jednakże, nie można zapomnieć o oddechu na plecach rywala z Siedlec, który po 28. kolejkach zebrał jednakową ilość punktów, co Olimpia.

Mecz Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg rozpocznie się dzisiaj, o godzinie 17.00.

W gorszej sytuacji jest Concordia, drugi zespół z Elbląga uczestniczący w rozgrywkach drugiej ligi. Aktualnie podopieczni trenera Przemysława Marusy plasują się na 14. lokacie i, biorąc pod uwagę ostatnie występy, ciężko jest liczyć na cudowną przemianę. Jeżeli jednak cud się wydarzy i Concordia wyjdzie zwycięsko z pojedynku, to w razie przegranej Stali Stalowej Wola (13. miejsce/ 28 pkt.) oraz Stali Rzeszów (12. miejsce/ 28 pkt.) elblążanie uratują swoją sytuację i wejdą na 11. miejsce w tabeli.

Co w razie porażki ekipy z Krakusa? Wtedy wszystko zależy od trzech zespołów niżej notowanych niż Concordia – Siarka Tarnobrzeg, Motor Lublin i Garbarnia Kraków mają po 24 punkty. Zakładając, że każdy z nich wygra swoje spotkanie wtedy zawodnicy z Elbląga spadną na przedostatnią lokatę i wylądują w tunelu spadkowym.

Mecz Wigry Suwałki – Concordia Elbląg już dzisiaj o godzinie 18.00 w Suwałkach.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%