› bieżące
16:14 / 03.12.2013

Wędrujący parking przy budowie sądu. O co tu chodzi?

Wędrujący parking przy budowie sądu. O co tu chodzi?

fot. Bartłomiej Ryś

Czy parking może zmieniać swoje położenie? Najwyraźniej w Elblągu jest to możliwe. Najpierw budowlańcy położyli płyty pod parking tymczasowy w jednym miejscu, a kilka tygodni później miejsce postojowe zostało… przeniesione. O co tu chodzi?

Budowa Sądu w Elblągu to jedna z ważniejszych inwestycji w ostatnim czasie. Jej zakończenie planowane jest na 2017 rok. Inwestor – Ministerstwo Sprawiedliwości zapewnia, że będzie to najwyższy i najnowocześniejszy obiekt sądu w Polsce. Wykonawcą jest Skanska. W związku z rozpoczęciem prac budowlanych i zajęciem terenu, wykonano również tymczasowy parking dla mieszkańców okolicznych bloków. Ma to związek również ze zmianą lokalizacji wjazdu na teren osiedla mieszkaniowego.

- Szacujemy, że nowy, prowizoryczny parking dla mieszkańców będzie gotowy w ciągu 14 dni, choć oczywiście będziemy się starali oddać go w szybszym terminie – zapewniał nas kilka tygodni temu Bartosz Janicki, kierownik robót budowlanych. – Do tej pory mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 miejsc parkingowych. Nowy plac postojowy zapewnia takich miejsc 40.

Wjazd od ul. Płk. Dąbka został zamknięty, a zmotoryzowani mieszkańcy mogli dojechać na nowy parking od strony CSE Światowid.

Tymczasem, jak informuje nasz czytelnik, budowlańcy rozpoczęli właśnie rozbiórkę parkingu obok Przedszkola numer 17 przy ulicy Karowej. Jest to o tyle zastanawiające, że kilka tygodni temu właśnie tam ulokowano miejsca postojowe dla mieszkańców okolicznych bloków. Teraz wszystko wskazuje na to, że parking jest przenoszony w inne miejsce.

- Powraca sprawa budowy sądu przy Płk. Dąbka. Tym razem jednak w wydaniu Sielanki. Najpierw wybudowano parking przy przedszkolu zresztą pisaliście o tym, a teraz rozbierają go i budują w innym miejscu. Pytanie kto za to zapłaci? Z pewnością nie Spółdzielnia a mieszkańcy! To karygodne co się wyprawia. Czyżby spółdzielnia nie wiedziała co jest jej, a co nie? Bo wygląda na to, że pierwszy parking wybudowano jako samowolę budowlaną na terenie nie należącym do Sielanki. Mam nadzieję, że redakcja zainteresuje się ta sprawą – pisze Krzysztof, mieszkaniec pobliskiego bloku.

Niestety nie wiadomo dlaczego tak się stało. Nasz czytelnik podejrzewa jednak, że mogło dojść do tak zwanej samowoli budowlanej. W tej sprawie czekamy na odpowiedz kierownika budowy firmy SKANSKA.

 

6
3
oceń tekst 9 głosów 67%

Powiązane artykuły

Przy okazji budowy sądu powstanie nowy parking

24.09.2013 komentarzy 1

W ciągu 14 dni teren budowy nowego gmachu sądu obejmie także parking samochodowy przy ul. Płk. Dąbka. Dlatego już teraz budowany jest nowy, prowizoryczny plac z...

Minister Sprawiedliwości rozpoczął budowę nowego gmachu sądu

21.10.2013 komentarzy 1

Ponad 77 mln zł będzie kosztował nowy gmach sądu okręgowego i rejonowego w Elblągu. Będzie to obiekt najnowocześniejszy w całym kraju, do którego Elbląg...

Zdjęcia ilość zdjęć 6