› policja
11:11 / 15.10.2012

Weekend na drogach. 8 pijanych i 1 śmiertelny wypadek

Weekend na drogach. 8 pijanych i 1 śmiertelny wypadek

fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci w miniony weekend przeprowadzili 211 interwencji. Zatrzymano 8 nietrzeźwych kierujących. Niestety był również śmiertelny wypadek, w którym zginął 45-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło w miniony piątek o godzinie 15:35 w miejscowości Szopy na trasie k22 Elbląg-Malbork.  Tam 45-letni mieszkaniec Malborka jadąc fordem fusion w stronę Elbląga zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał pod ciężarowego mercedesa z naczepą.
- Kierowca forda zginał na miejscu. Niewielkich obrażeń doznał 44-letni kierowca osobowego vw, który jechał za fordem – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Po kolizji z fordem w bok jego auta uderzyła ciężarówka. Mężczyzna miał niewielkie rozcięcia skóry.

Kierowcy byli trzeźwi. Badanie laboratoryjne krwi kierowcy forda wykaże czy on również nie pił alkoholu. W tej sprawie trwa policyjne dochodzenie.

Pogorszyły się warunki atmosferyczne, częściej pada deszcz, szybciej zapada zmrok. Wpływa to na bezpieczeństwo na drodze. Z policyjnych statystyk wynika, że wielu kierowców nie pamięta o skutkach nagłego hamowania na mokrej drodze. Ten okres jest także szczególnie niebezpieczny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. W okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze będą prowadzić działania polegające na wzmożonym nadzorze nad ruchem.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%