› bieżące
14:48 / 03.12.2018

Weekend w Londynie

Weekend w Londynie

Latanie samolotami nie jest już zarezerwowane i kojarzone wyłącznie z biznesmenami oraz osobami zamożnymi. Tanie linie lotnicze wprowadziły możliwość podróżowania właściwie dla każdego. Bilety, dzięki którym polecimy na weekend do Londynu mogą okazać się nawet tańsze niż wyjazd pociągiem z południa Polski nad nasze polskie morze. Tak, wbrew pozorom, to nie żarty a rzeczywistość. Skoro takie są możliwości, wiele osób, szczególnie młodych decyduje się na zwiedzanie i poznawanie świata.

Jak zwiedzać, będąc już na miejscu?

Sporo osób zastanawia się, jak zwiedzać gdy już dolecimy do celu. Wszak poruszanie się wszędzie komunikacją publiczna może być dość uciążliwe i bardzo czasochłonne. Już sama podróż z lotniska do hotelu może być kłopotliwa, a co tu mówić o bezproblemowym przemieszczaniu? Doskonałym rozwiązaniem byłoby posiadanie własnego samochodu. Jednak koszt dojazdu własnymi czterema kółkami jest nieporównywalny do ceny tanich biletów lotniczych. “Zabranie” własnego samochodu nie wchodzi więc w grę, ale nic straconego. Brytyjczycy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów, umożliwiając wynajęcie pojazdu bezpośrednio na wyspach.

Wynajęcie samochodu w Wielkiej Brytanii

Wbrew pozorom zadanie nie jest aż tak trudne, chociaż warto wybrać firmę i porównać oferty jeszcze przed wylotem. Podobnie należy zadbać o rezerwację pojazdu tak, abyśmy przylatując na miejsce mieli wszystko załatwione, a najlepiej, jakby auto czekało na nas już na lotnisku. Czyż nie piękne rozwiązanie? Jedna z brytyjskich firm specjalizujących się w wynajmowaniu samochodów, cheap escorts, pozwala na dokładne poznanie warunków wypożyczenia auta, a także dokonania rezerwacji. Oczywiście, jeśli spełnimy wymagania wynikające z procedur.

Dla kogo auto na wyspach?

Oczywiście dla tych, którzy posiadają prawo jazdy. I to najczęściej od pewnego czasu, określonego przez firmę. Młodzi kierowcy mają czasem problemy ze znalezieniem przychylnej wypożyczalni, a gdy się to uda, może wiązać się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Jeśli zatem jesteś młodym kierowcą, sprawdź dokładnie jakie warunki przewiduje dla Ciebie wypożyczalnia. Samochód w Londynie można wypożyczyć, jeśli jest się posiadaczem karty kredytowej. Co więcej, to kierowca, jako osoba wypożyczająca musi być właścicielem karty. Niestety, w tym wypadku nie ma taryfy ulgowej. Jeśli nie posiadasz własnej karty kredytowej- samodzielnie auta nie wypożyczysz. Jest jednak pewne rozwiązanie. Otóż jeśli jedziesz z kimś, kto taką kartę posiada i ma także prawo jazdy, wówczas możecie wspólnie wypożyczyć auto. Jednak warto pamiętać, aby fakt, że będzie dwóch kierowców uwzględniono w umowie użyczenia. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%