› bieżące
11:57 / 30.09.2013

Weekend z Panem Totim. Biblioteka Elbląska

 Weekend z Panem Totim. Biblioteka Elbląska

Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza 5 i 6 października na „Weekend z Panem Totim”, w ramach którego odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców z autorką serii książek o Panu Totim oraz przedstawienie „Pan Toti i czarodziejski grzebień” w wykonaniu Teatru Promyk z Poznania.

O książkach z serii „Pan Toti”:

Książki „Pan Toti” przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Pan Toti to człowieczek mały jak paluszek, który mieszka w pniu starego drzewa. Przygody, które przeżywa wraz ze swymi przyjaciółmi są niesamowite i zabawne. Każda książka z serii posiada niewątpliwe walory edukacyjne i wychowawcze i jest bardzo lubiana przez dzieciaki. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na spędzenie weekendu z tym niezwykłym bohaterem literackim!!!

5 października (sobota), godz. 12.00 – warsztaty z Joanną Sorn-Garą: „Jak stworzyć bohatera” (dzieci 3+, rodzice)

Program warsztatów: Zagadnienia: wyobraźnia – worek bez dna , bohater – czerpanie z doświadczeń, bohater – użyj fantazji, powłoka zewnętrza, to nie wszystko, opis charakterologiczny, nawyki i przyzwyczajenia, cechy determinują zachowanie.

Teoria na wesoło – animacje ilustrujące pogadankę, plansze z oryginalnymi ilustracjami do książek, zagadki.

Trening wyobraźni – budujemy postać bohatera, tworzymy wspólnie opis bohatera, na podstawie którego dzieci wykonują ilustracje


5 października (sobota), godz. 15.00 – warsztaty „Składamy własną książkę” (dzieci 5+, rodzice)

Zagadnienia: tekst i ilustracje – materiał na książkę, z czego składa się książka, format książki i ilość stron – zależności, makieta – prototyp książki, łamanie kija, czy tekstu, ilustracja – przyjemność dla oczu, nagroda dla czytelnika, korektor – strażnik poprawności. Teoria na wesoło – animacje ilustrujące pogadankę, plansze z oryginalnymi ilustracjami do książek, zagadki. Twórcze zabawy kompozycyjne – składamy makietę książki, z przygotowanego materiału graficznego dzieci tworzą własną niepowtarzalną książkę.

6 października (niedziela), godz. 12.00 – przedstawienie teatralne „Pan Toti i czarodziejski grzebień”

O przedstawieniu:

Przedstawienie pt. „Pan Toti i czarodziejski grzebień” Teatru Promyk powstało na podstawie jednej z książek cyklu poświęconego Panu Toti i jego przyjaciołom.

Ich autorka, Joanna Sorn-Gara jest także twórcą scenariusza teatralnego.

W finale młodzi widzowie dowiadują się, że nie jest ważny nasz wygląd, lecz to, by zawsze być sobą i mieć wokół siebie prawdziwych przyjaciół.

Czas trwania przedstawienia: około 40 min.

Zgłoszenia na warsztaty oraz odbiór bezpłatnych wejściówek na spektakl: Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej ul. św. Ducha 3-7 tel.: (55) 611 31 69 e-mail: dzieci@bibliotekaelblaska.pl

Weekend z Panem Totim rozpocznie drugą edycję projektu pod hasłem „Elbląska Jesień Literacka”, który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%