› bieżące
10:22 / 14.02.2013

Weekend ze "Skrzypkiem na dachu" w Teatrze im. A. Sewruka

Weekend ze

fot. Teatr im. A.Sewruka

Kto jeszcze z Państwa nie widział, nie musi wcale żałować... Wystarczy kupić bilet i w najbliższy weekend wybrać się do Teatru.

Mądra, zabawna i wzruszająca opowieść o losach żydowskiej społeczności zamieszkującej Anatewkę, niewielką miejscowość skrytą gdzieś w głębi carskiej Rosji. To także obraz przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Na scenie 50 aktorów, tancerzy i statystów. Wielkie szlagiery sceny musicalowej. Wyjątkowe wydarzenie, które po prostu trzeba zobaczyć.

"Skrzypek na dachu" jest jednym z najbardziej znanych musicali na świecie. Podstawą libretta musicalu było opowiadanie Szolema Alejchema pt. „Dzieje Tewjego Mleczarza”. Spektakl stał się legendą współczesnego teatru muzycznego. Po światowej prapremierze w 1964 roku, która na Broadway'u odniosła olbrzymi sukces, przeszedł przez sceny całego świata. Polska prapremiera "Skrzypka na dachu" odbyła się w 1983 r. na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.

Przedstawienie przygotowane z okazji jubileuszu 35. lecia samodzielnego istnienia Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz 62. rocznicy zawodowej sceny teatralnej w powojennym Elblągu. Dotychczas zagrane dwadzieścia dwa razy na naszej scenie. Spektakl dotychczas szacunkowo obejrzało blisko jedenaście i pół tysiąca widzów.

  • Skrzypek na dachu - 15 lutego - godz. 18:00
  • Skrzypek na dachu - 16 lutego - godz. 17:00
  • Skrzypek na dachu - 17 lutego - godz. 17:00

z serdecznymi pozdrowieniami

Tomasz Walczak

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%