› bieżące
09:25 / 10.07.2015

Weekendowa propozycja: kajakiem po elbląskich wodach

Weekendowa propozycja: kajakiem po elbląskich wodach

fot. Mateusz Milanowski

Sobota, podczas tego weekendu zapowiada się jako najładniejszy, bezdeszczowy dzień. Dlatego też postanowiliśmy poruszyć temat, gdzie warto popływać kajakiem w okolicy Elbląga oraz ile kosztuje taka przyjemność.

Rekreacyjnego pływania kajakiem najlepiej podjąć się we dwie osoby. Zgodnie ze stwierdzeniem, że w grupie raźniej, do tego łatwiej i bezpieczniej. Oczywiście normą bezpieczeństwa jest korzystanie z kapoku ratunkowego podczas przebywania w kajaku. W momencie wypadnięcia z kajaku, bądź jego wywrócenia się, to on daje nam największe szanse na utrzymanie się na powierzchni wody. Jeżeli mamy wątpliwości co do techniki wiosłowania, warto posłuchać podstawowych rad osoby wydającej nam sprzęt. Z pewnością takie dobre rady, jak ustawianie się dziobem kajaku w stronę wysokiej fali, np. wywołanej przez szybko przepływającą łódź motorową, może uratować nas przed wspomnianym wywróceniem się kajaku.

W okolicy Elbląga mamy bogaty wybór miejsc, gdzie możemy popłynąć kajakiem. Wszystko zależy od naszej kondycji. Na sam początek polecamy, krótkie, około godzinne pływanie, aby sprawdzić swoje możliwości. Do wyboru w okolicy Elbląga mamy dwie regularne wypożyczalnie.

Ośrodek Sportów Wodnych Fala w Elblągu – pierwsza godzina korzystania z kajaku to 6 złotych, druga 5 złotych, a trzecia i każda kolejna to 4 złote. Wypożyczenie na całą dobę kosztuje 25 złotych. OSW Fala czynne jest codziennie, do końca wakacji, w godzinach od 8 do 18. Korzystając z tej oferty, możemy w krótkim czasie zwiedzić najbliższą okolicę rzeki Elbląg.

Drugą propozycją jest Stanica Wodna w Nadbrzeżu w pobliżu Suchacza. Cena stała, za każdą godzinę wypożyczenia to 5 złotych. Dla osób, które zdecydują się na dłuższe wyprawy, jest możliwość wynajęcia kajaków na całą dobę – koszt 30 złotych. Korzystając z oferty Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, możemy w krótkim czasie poznać najbliższe okolice Zalewu Wiślanego oraz Rezerwat Przyrody Zatoka Elbląska. W Nadbrzeżu możemy korzystać ze sprzętu codziennie, do końca wakacji, w godzinach od 8 do 22.

Ostatnią propozycją jest oferta MOSiR i PTTK Elbląg, jednak ta przeznaczona jest w czasie wakacji tylko dla dzieci. Z oferty można korzystać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 11 i od 15 do 17. PTTK Elbląg oferuje również weekendowe spływy kajakowe dla rodzin, jednak szczegóły należy dowiadywać się bezpośrednio w w oddziale.

Pływanie kajakiem daje możliwość poznania naszego regionu z zupełnie nowej perspektywy i oderwanie się od codzienności. Ato wszystko za niewielkie pieniądze. Polecamy taką formę spędzenia czasu, szczególnie jutro, kiedy pogoda powinna dopisywać.

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7