› zagrożenia i utrudnienia
14:26 / 21.03.2017

Weekendowe remonty dróg - ulica Kościuszki będzie zamknięta

Weekendowe remonty dróg - ulica Kościuszki będzie zamknięta

fot. Marcin Mongiałło

Departament Zarząd Dróg informuje, że w ramach zadania „Odnowa nawierzchni dróg” na najbliższy weekend (24-26 marca) zaplanowane jest zamknięcie ulicy: Kościuszki. W nadchodzący weekend wykonany zostanie pierwszy etap przebudowy jezdni polegający na wykonaniu dolnych warstw nawierzchni.

Ruch pojazdów w obu kierunkach na ulicy Kościuszki, na odcinku od ul. Bema do ul. 13 Elbląskiego Pułku PLOT, skierowany będzie na drogi przyległe. Funkcjonowanie ruchu w obszarze całkowitego zamknięcia odcinka ulicy Kościuszki przedstawia schemat: 

http://SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU NA CZAS WYKONYWANIA NOWEJ NAWIERZCHNI NA ULICY KOŚCIUSZKI

Po otwarciu ruchu, od poniedziałku 27 marca, Wykonawca przystąpi do przebudowy i regulacji studni i urządzeń infrastruktury podziemnej, wykonane zostaną dodatkowe dwa wpusty deszczowe. Powyższe roboty powodować będą miejscowe utrudnienia w ruchu. Zakończenie prac na ulicy Kościuszki, tj. ułożenie warstwy ścieralnej – II etap przebudowy nawierzchni jezdni, nastąpi w kolejny weekend 31.03-02.04, przy całkowitym zamknięciu odcinka ulicy dla ruchu. Departament Zarząd Dróg zastrzega, że w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych harmonogram robót może ulec zmianie.

Remont ul. Kościuszki - objazdy autobusów (6,8,17,31)

Zarząd Komunikacji Miejskiej informuje, że w związku z pracami remontowymi oraz całkowitym wyłączeniem z ruchu ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Bema do skrzyżowania z ul. Podchorążych, od 24.03 (od godz. 20:00) do 27.03 (do godz. 4:00) oraz od 31.03 (od godz. 20:00) do 3.04.2017 (do godz. 4:00), na liniach nr 6, 8, 17, 31 wprowadzone zostaną objazdy .

Linia nr 6:   
w kierunku Dębicy – z ul. Górnośląskiej, przez ul. Sienkiewicza (dalej po trasie);
w kierunku Łódzkiej – z ul. Bema, przez ul. Grobla św. Jerzego, Traugutta (dalej po trasie);

Linia nr 8:   
w kierunku Odrodzenia  - z ul. Mickiewicza, przez  ul. Bema, Grobla św. Jerzego, Traugutta (dalej po trasie); 
w kierunku Łódzkiej – z ul. z ul. Górnośląskiej, przez ul. Sienkiewicza (dalej po trasie)

Linia nr 17: 
w kierunku Odrodzenia - z ul. Mickiewicza, przez  ul. Bema, Grobla św. Jerzego, Traugutta, Górnośląska, Agrykola (dalej po trasie); 
w kierunku dworca – z ul. Kościuszki, przez ul. Agrykola, Sienkiewicza (dalej po trasie);

Linia nr 31:          
w kierunku Ogólnej – z ul. Mickiewicza, przez  ul. Bema, Grobla św. Jerzego, Traugutta (dalej po trasie); 
w kierunku Dębicy – TRASA BEZ ZMIAN.

Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie objazdu. W związku z objazdem, w funkcjonowaniu ww. linii mogą wystąpić rozbieżności w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%