› prezentacje
10:09 / 28.08.2012

Weekendowy designEL, czyli prezentacja twórczego potencjału elbląskich firm

Weekendowy designEL, czyli prezentacja twórczego potencjału elbląskich firm

W nadchodzący weekend, podczas odbywającego się na starówce Święta Chleba, Centrum Sztuki Galeria El organizuje niecodzienną wystawę, łączącą ze sobą elementy sztuki, designu i przemysłu. W wystawę zaangażowanych jest wiele lokalnych firm, które są wykonawcami obiektów designerskich, inspirowanych stałą Kolekcją Sztuki Geometrycznej - daru Gerarda Kwiatkowskiego dla Galerii EL.

- Wykonawcy (lokalne firmy) zaprezentują według przygotowanych przez Atelier Hoffmann projektów swoje materiały (swój potencjał) w układach geometrycznych nawiązujących do powyższej Kolekcji – informuje Karina Dzieweczyńska z Galerii El, współorganizator wystawy. - Wystawa w tej tematyce, wykorzystująca potencjał lokalnego środowiska, jak dotąd nie miała miejsce w Galerii El.

Prawie pół wieku po tym jak na ruinach zniszczonego wojną Elbląga wizje artystów połączyły się z wysiłkiem robotników Zakładów Mechanicznych Zamech, Galeria EL po raz kolejny staje się przestrzenią spotkania sztuki, designu i przemysłu. W nawiązaniu do tradycji elbląskiego Biennale Form Przestrzennych oraz pod wpływem inspiracji unikalną kolekcją dzieł sztuki geometrycznej w zbiorach Galerii EL, narodziła się idea prezentacji twórczego potencjału elbląskich firm związanych z branżą projektową.

Wystawa czynna:
1 - 2 września 2012 (podczas Święta Chleba) w godz. 12.00 – 20.00
WSTĘP WOLNY
__________________
 
POMYSŁODAWCA WYSTAWY:
Atelier Hoffmann

PROJEKT i ORGANIZACJA:
Krzysztof Hoffmann i Adriana Ronżewska-Kotyńska (Atelier Hoffmann)
i Karina Dzieweczyńska (Centrum Sztuki Galeria EL)

PATRONAT:
Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga

SPONSORZY:
Agencja Reklamowa CONTACT, AMK Designs, Dekor Design wnętrze i styl, abo, Piekarnia - Cukiernia Raszczyk, Figaro Restauracja & Grill, Poliszynel Firma Gastronomiczna.

WYKONAWCY:
AMK Designs, Zakład Szklarski, Kania Furniture, GOLDKOWAL KOWALSTWO
ARTYSTYCZNE, Sonik Salon Meblowy, JET system, LiraLighting, ELSAR - SALON MEBLOWY, LUPUS - elementy meblowe.

PARTNERZY:
Elbląski Oddział Abstrakcyjny

Oprawa graficzna materiałów promocyjnych: Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1