› zapowiedzi
08:33 / 26.09.2013

Wernisaż fotografii Rafała Kotyły i Dominika Żyłowskiego. Krużganek Galerii EL

Wernisaż fotografii Rafała Kotyły i Dominika Żyłowskiego. Krużganek Galerii EL

fot. Rafał Kotyła

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na wernisaż fotografii Rafała Kotyły i Dominika Żyłowskiego oraz uroczystą sesję jazzową. Wydarzenia te odbędą się w C.S. Galerii EL w czwartek, 26 września o godz. 19.00.

W ramach projektu E.T.K. w Krypcie odbyło się trzynaście spotkań jazzowych. W projekt zaangażowała się spora grupa artystów muzyków, bo były to dwadzieścia cztery osoby z różnych stron kraju. Głównie występowali artyści z Trójmiasta i Elbląga, ale też gośćmi byli artyści z Warszawy, Katowic i Dzierzgonia. Głównym organizatorem spotkań był Szymon Burnos, pianista, obecnie mieszkający poza Elblągiem, ale z Kryptą związany od wielu lat.

Na wieczory z jam session przybywała duża grupa miłośników jazzu, jak też turystów. Dobra atmosfera murów klubu, energetyczny jazz, wysoki poziom wykonawców - to wszystko złożyło się na świetny klimat. Publiczność i sami artyści doskonale się bawili. Muzycy niejednokrotnie podkreślali, że miłe przyjęcie, dobra akustyka klubu i dobra publiczność, tworzy to miejsce wyjątkowym.

Artystom towarzyszyło dwóch elbląskich fotografów;Rafał Kotyła i Dominik Żyłowski, znani już elblążanom między innymi z pracy nad projektem "Elbląskie formy przestrzenne w fotografii". Tym razem będzie można zobaczyć na wystawie efekt ich pracy na jam session. Wybór zdjęć na wystawę był trudny. Na wernisażu będzie można zobaczyć 48 fotografii. Jest to tylko wycinek pracy fotografów, gdyż znakomitych prac jest kilkaset.

Na czwartek zapowiedziała swój przyjazd spora grupa muzyków, także zapowiada się wieczór pełen doznań artystycznych i towarzyskich.

Projekt mógł się odbyć tylko dzięki pomocy Urzędu Miasta Elbląg, gdyż to z jego środków został sfinansowany. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych w tym miejscu składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Elbląg, bywalcom i artystom biorącym udział w tym przedsięwzięciu.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%