› relacje
12:29 / 23.09.2016

Wernisaż jazzowo-fotograficzny Michała Skroboszewskiego (fotorelacja)

Wernisaż jazzowo-fotograficzny Michała Skroboszewskiego (fotorelacja)

fot. Bartłomiej Ryś

5. edycja Jazzbląga rozpoczęła się tak naprawdę w miniony czwartek już po południu. To wówczas właśnie chętni goście mogli uczestniczyć w wernisażu zdjęć Michała Skroboszewskiego. Wszystkie zaprezentowane fotografie powstały w ciągu 15 tygodni gdy ich autor brał udział w jazzowych sesjach w „Krypcie”.

Michał Skroboszewski na co dzień pracuje jako fotoreporter w gazecie internetowej portel.pl. Pomimo nawału pracy bez wahania przyjął propozycję Anny Selke, aby zatrzymać w paru kadrach niezwykłe sesje jazzowe w Krypcie. Tych wieczorów było 15, a łącznie zdjęć - ponad 1000. Na wystawę w Krużganku Galerii wybrał 42 z nich. Jak sam tłumaczy, to zarówno spora jak i niewielka ilość.

To była pierwsza wystawa Michała w jego życiu. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim gościom za przybycie i samej Ani Selke za możliwość fotografowania muzyków. Tłumaczył, że podczas 15 wieczorów nigdy w jego pracę nie wkradła się nuda, ponieważ ciągle zmieniający się muzycy wprowadzali tak potrzebną innowacyjność.

Na wernisaż przybyło bardzo dużo gości, osób związanych przede wszystkim z elbląskimi mediami jak i fanów szeroko pojętego jazzu. Wszyscy zgodnym chórem stwierdzili, że wybrane zdjęcia to „kawał dobrej roboty”.

Niestety, nie wiadomo czy Michał będzie miał jeszcze szansę fotografować kolejne sesje jazzowe. Jak tłumaczy Anna Selke dla portel.pl, problemem są finanse. Muzycy chcą zarabiać pieniądze, a tych niestety jest coraz mniej. Decyzja o wznowieniu sesji będzie zależna od pozyskania funduszy m.in. od elbląskich firm.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 27