› zapowiedzi
10:22 / 04.01.2013

Wernisaż wystawy malarstwa Rity Stashulionak - zapraszamy do Galerii Spatium Novum

Wernisaż wystawy malarstwa Rity Stashulionak - zapraszamy do Galerii Spatium Novum

W piątek 11 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej na wernisaż wystawy malarstwa Rity Stashulionak. Niezwykłe prace tej młodej i bardzo uzdolnionej białoruskiej artystki będzie można oglądać w bibliotece do końca stycznia. Wstęp wolny.

Rita Stashulionak - uzdolniona młoda malarka z Białorusi. Urodziła się w 1980 roku. Po ukończeniu liceum artystycznego, kontynuowała naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku w latach 1999-2005. Później została asystentem, a od 2009 roku profesorem tej uczelni.
Miała wystawy indywidualne w Mińsku, Grodnie i Krakowie. Uczestniczyła również w wystawach zbiorowych w Danii, Australii, Uzbekistanie. Prace malarki znajdują się w kolekcjach prywatnych, jak i w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace wykonane techniką olejną, a także rzadko dziś stosowaną techniką malarską tempery jajowej.

Rita jest jedną z nielicznych współczesnych artystów posługujących się tą starożytną techniką, którą znało wielu mistrzów malarstwa. Ta czasochłonna technika pozwala jej tworzyć na małej powierzchni bogate w szczegóły paralelne światy z niezwykłym liryzmem i pięknem.

Przez jej prace inspirowane sztuką różnych źródeł i stylów, przemawia uniwersalny język. Malowanie to moją forma kontaktu ze światem - mówi artystka. 

(źródło: Biblioteka Elbląska)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%