› relacje
07:44 / 04.03.2017

Wernisaż wystawy Ryszarda Siwca: „Elbląg znany, nieznany - 20 kadrów z historią” (+ zdjęcia)

Wernisaż wystawy Ryszarda Siwca: „Elbląg znany, nieznany - 20 kadrów z historią” (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

W miniony piątek (3 marca) w Elbląskiej Galerii Fotografii w Hotelu Arbiter przy pl. Słowiańskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Ryszarda Siwca: „Elbląg znany, nieznany - 20 kadrów z historią”.

Wystawa została zorganizowana w celu promocji albumu o tym samym tytule, którego pierwsza wersja właśnie ukazała się drukiem. W związku z tym, że jedno ze zdjęć przypadkowo znalazło się w albumie w dwóch miejscach, przewidziana jest druga seria tego wydawnictwa. 

Dwadzieścia obiektów z historią wybrał i opisał redaktor Juliusz Marek z Truso.tv, a fotografie wykonał Ryszard Siwiec. W projekcie wzięło również udział gdańska malarka Krystyna Kahsin, która przedstawiła swoją malarską wersję elbląskich zabytków. Wśród obiektów znalazły się m.in. katedra pw. św. Mikołaja, Brama Targowa, kamieniczki przy ul. Stary Rynek, hotel Młyn, czy też budynek przy al. Grunwaldzkiej w którym mieszkali dziadkowie kanlerz Niemec Angeli Merkel. Na wernisażu można było również obejrzeć pierwszą wersję albumu fotograficznego, który z pewnością stanowi doskonałą formę promocji naszego miasta i jest idealnym prezentem dla gości odwiedzających Elbląg, a chcących „zabrać ze sobą” coś co pokazuje jego piękno, utrwalając największe zabytki, będące swoistymi ikonami tego miasta. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 14