› dzieci i rodzina
09:22 / 23.10.2015

Wesołe Halloween dla dzieci

Wesołe Halloween dla dzieci

W sobotę, 31 października w Kinie Światowid zaroi się od duszków, zjawek, potworków i wiedźm. A wszystko, dlatego że małymi kroczkami zbliża się "Wesołe Halloween dla dzieci" .

Dzień przed Wszystkimi Świętymi w wielu krajach obchodzony jest na różne sposoby. Jednak od kilku lat dużą popularnością cieszy się zwyczaj związany z maskaradą, który najhuczniej fetowany jest w Stanach Zjednoczonych. Chodzi oczywiście o Halloween, które do Polski przywędrowało w latach 90.

- W związku z tym, że przebieranki największą frajdą sprawiają dzieciom, Kino Światowid zaprasza wszystkich najmłodszych do udziału w konkursie na najstraszniejsze przebranie - mówi Joanna Niewiadomska z Kina Światowid. - Na zwycięzców czekają nagrody. W Halloween, wiadomo - cukierek, albo psikus! Nie chcemy, żeby dzieci były zmuszone psocić, dlatego łakoci - nie zabraknie.

Nie obędzie się także bez projekcji filmowej. Na ekranie straszyć będą wampirki z "Hotelu Transylwania 2". Zarząd Hotelu Transylwania zmienił nieco regulamin i teraz pośród upiorów mogą w nim mieszkać także ludzie. No, ci nieco bardziej odważni ludzie. Ale Drac nie wszystko widzi w różowych (czy może raczej czarnych) barwach, obawia się bowiem, że jego półczłowieczy-półwampirzy wnuk nie przejawia symptomów wampira... Zamierza więc, łącząc siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, poddać go wampirzemu treningowi.

"Wesołe Halloween dla dzieci" w sobotę, 31 października o 12:00. Bilet wstępu: 10 zł.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%