› bieżące
18:06 / 04.02.2013

Weź paragon! Będzie prościej, szybciej i przyjemniej

Weź paragon! Będzie prościej, szybciej i przyjemniej

Do 24 lutego trwa ogólnopolska akcja "Weź paragon" Kontrolerzy podatkowi sprawdzają prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych i przypominają o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji.

Jednym z celów akcji jest informowanie podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. Otrzymanie paragonu to prawo konsumenta i podatnika. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy. Ponadto sprzedawcy, którzy uczciwie rejestrują sprzedaż na kasach fiskalnych, przestrzegają zasad uczciwej konkurencji.

Dlaczego zatem konsumenci powinni brać paragon? Po pierwsze ułatwiamy sobie złożenie reklamacji. Po drugie mamy możliwość porównania cen. Wesprzemy w ten sposób uczciwą konkurencję, zyskamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani, zmniejszymy szarą strefę i  dołożymy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Elblągu informują o celach akcji i korzyściach płynących z posiadania paragonu podczas szkoleń organizowanych w urzędzie. Najbliższe szkolenie już 12 lutego br. w zakresie  kas fiskalnych. Plan szkoleń organizowanych przez elbląski urząd skarbowy można znaleźć na stronie www.uselblag.pl.

Źródło: Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%