› zapowiedzi
13:41 / 04.12.2017

Weź udział w Biegu Mikołajów dla Sary! Czekają na Was ostatnie miejsca!

Weź udział w Biegu Mikołajów dla Sary! Czekają na Was ostatnie miejsca!

fot. Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL-Aktywni

10 grudnia o godz. 11.00 w Elblągu odbędzie się kolejna edyja Biegu Mikołajkowego, który będzie miał charakter charytatywny. Wpisowe w wysokości 10 zł od osoby zostanie w całości przekazane na pomoc Sarze Dylewskiej – dziewczyny poszkodowanej w tragicznym wypadku samochodowym, który miał miejsce w Karczowiskach Grórnych pod Elblągiem w dniu 4 pazdziernika. Do tej pory (4 grudnia, godz. 13.54) na listę startową biegu wpisały się już 174 osoby. Ta informacja ma duże znaczenie, gdyż organizatorzy ze względów bezpieczeństwa ustalili limit startujących na 200 osób.

W biegu wezmą udział nie tylko elblążanie, ale kilku biegaczy z Braniewa i Milejewa, jak również Krystian Jabłonowski z Sochaczewa, Dawid Orzeszek z Kisielic, Dawid Zoń z Lidbarka Warmińskiego, Piotr Tadra-Adamowicz z Międzyrzeca Podlaskiego, Tomasz Czaja i Sebastian Kaczmara z Bydgoszczy, Łukasz Marczyński z Kołobrzegu, Mateusz Kielar z Węgorzewa, Dorota Bukowska i Sylwia Witek z Malborka, Wioleta Hoog z Miłoradza (powiat malborski), Wojciech  Pypało z Myślęcina... Na starcie pojawi się także najlepsza obecnie biegaczka z Elbląga – Anna Koziarska oraz redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej PortEl.pl Rafał Gruchalski. 

Biegacze, przebrani z mikołajkowe stroje, spotkają się w Bażantarni, skąd wyruszą w miasto, pokonując trasę o długości około 6 kilometrów. Będzie ona biegła po chodnikach, wzdłuż kilkunastu ulic.

Uczestnicy pobiegną ulicami: Marymoncką, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejską, Agrykoli, Chrobrego. bieg zakończy się w Bażantarni, gdzie zostanie zorganizowane ognisko z kiełbaskami, grochówką, kawą, herbatą.

Program

  • 10: 00-11:00 – odbiór czapek mikołajkowychw biurze zawodów
  • 11:00 – otwarcie biegu i wspólny start
  • ok. 12:00 –powrótna polanę w Bażantarni
  • Po biegu odbędzie się wspólne ognisko z kiełbaskami i grochówką, którą zapewnia organizator.
  • Planowane zakończenie imprezy godzina 14:00
  • W dniu biegu odbędzie się zbiórka rzeczy na licytacjęna rzecz Sary Dylewskiej, która prowadzona jest przez Fundację Dlaczego Pomagam na Facebook-u.
  • Podczas biegu będzie też możliwość wpłacenia dodatkowych środków na rzecz Sary. 

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL-Aktywni oraz Fundacja Dlaczego Pomagam.

Zapisy są prowadzone za pośrednictwem strony internetowej:

https://elektronicznezapisy.pl/event/2238/strona.html

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%