Weź udział w konkursie. Do wygrania aż 10 biletów na niedzielny koncert!
Właściciele klubu muzycznego mjazzga w Elblągu mają do rozdania 10 biletów na niedzielny koncert Nocnej Zmiany Bluesa!
Żeby mieć szansę na wygranie biletów wystarczy:
- wziąć udział w wydarzeniu
- udostępnić post na Facebooku
- polubić stronę Mjazzgi: http://mjazzga.pl
Zwycięzcy, którzy otrzymają wejściówki na koncert, zostaną wylosowani w sobotę, 30 marca 2019 r. Macie zatem już niewiele czasu.
Sławek Wierzcholski i założona w 1982 roku przez niego Nocna Zmiana Bluesa to z pewnością jedni z najpopularniszych wykonwaców bluesowych w Polsce. W ciągu blisko 40 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów.
Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!
W trakcie ćwierćwiecza działalności Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!
Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Mimo używania wzmacniaczy, wszyscy muzycy korzystają z instrumentów akustycznych. Dlatego grając niezwykle dynamicznie i żywiołowo, zespół gra kulturalnie, zawsze dopasowując poziom nagłośnienia do warunków akustycznych sali. W trakcie koncertu wszyscy muzycy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie błyskotliwych partii solowych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.