› bieżące
13:37 / 15.05.2014

Weź udział w naszej sondzie. Głosowanie tylko do piątku

Weź udział w naszej sondzie. Głosowanie tylko do piątku

Od kilku dni można głosować w naszej sondzie na tych kandydatów do europarlamentu, którzy pochodzą z Elbląga. Nasze głosowanie potrwa jeszcze do piątku. Na razie najwięcej głosów zgromadził Adrian Meger z Kongresu Nowej Prawicy.

Tradycyjnie już, tak jak w innych tego typu sondach internetowych wygrywa kandydat Kongresu Nowej Prawicy – Adrian Meger. Dobry wynik notuje także Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej oraz Władysław Mańkut z SLD. Jest jednak jeszcze trochę czasu, aby poprzeć swojego kandydata. Zachęcamy do głosowania.

Już 25 maja br. będziemy głosowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będziemy wybierali naszych przedstawicieli w europarlamencie na 5-letnią kadencję.

Według serwisu ewybory.eu faworytami w głosowaniu są dwie duże partie – Platforma Obywatelska (29 proc.) oraz Prawo i Sprawiedliwość (28 proc.). SLD może liczyć na wynik 10 procentowy, natomiast Kongres Nowej Prawicy ma szanse przekroczyć próg i uzyskać wynik 6 procentowy. Czy to da możliwość uzyskania mandatu europosła przez Adriana Megera? Szanse są raczej nikłe. Próg wyborczy może jeszcze przekroczyć PSL. Natomiast w niezłych tarapatach jest Europa Plus – Twój Ruch, która do tych wyborów idzie jako koalicja (ich średni wynik to 4 procent).

Natomiast badania CBOS pokazują nieco inną tendencję. Tu również prowadzi PO (21 procent) przed PiS (20 procent). Na SLD chce głosować 6 procent, podobnie jak na Kongres Nowej Prawicy. W tym sondażu ludowcy z PSL mogą liczyć na 3 procent poparcia, a Twój Ruch jedynie na 2 procent.

Źródło: http://ewybory.eu/sondaze-do-parlamentu-europejskiego/

 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elblążanie kandydują do Europarlamentu. Nasza sonda

11.05.2014 komentarzy 41

Już 25 maja br. będziemy głosowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będziemy wybierali naszych przedstawicieli w europarlamencie na 5-letnią kadencję. Na...