› zapowiedzi
05:25 / 28.06.2019

Weź udział w spacerze śladami pionierów Elbląga

Weź udział w spacerze śladami pionierów Elbląga

Pionierska, Osiedle Marynarzy czy Królewiecka. Między innymi te miejsca osiedlali pierwsi powojenni mieszkańcy Elbląga. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na symboliczne przejście się ich śladami. Spacer odbędzie się 29 czerwca (sobota) o godz. 10:00.

Krótka wędrówka po miejscach osiedleń pionierów jest organizowana po to, żeby ożywić relacje i wspomnienia z pierwszych powojennych lat życia w Elblągu.

Wybrane z nich znajdą się w krótkometrażowym filmie i w miejskim przewodniku w formie e-booka, które powstają dzięki projektowi pn. „Nasze tutaj”

– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, które zdobyło grant na realizację projektu.

Wspomnieniami i relacjami będzie można podzielić się także podczas przechadzki  po miejscach osiedleń pionierów. Wycieczkę poprowadzi Karol Wyszyński, przewodnik Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej.

Najbardziej zależy nam na wspomnieniach osób, które jako dzieci przybyły do Elbląga po II wojnie światowej. Niemniej ważne są relacje potomków pierwszych powojennych elblążan, którzy dorastali, słuchając opowieści rodziców czy dziadków z okresu osiedlania się w Elblągu. Poszukujemy też zdjęć, dokumentów i rodzinnych pamiątek z tego czasu

– mówi Aleksandra Bielska, odpowiedzialna za realizację filmu. 

  • ul. Agrykola 6Zbiórka: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, 
  • Termin: 29 czerwca (sobota), godz. 10:00

Spacer miejski po miejscach osiedleń pionierów Elbląga jest częścią projektu „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".  

Projekt „Nasze tutaj” jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu 
w związku z obchodami Roku Pionierów Elbląga.

Partnerem spaceru jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu.

Karolina Śluz, specjalista ds. organizacji imprez, Dział Kultury Artystycznej, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%