› bieżące
07:00 / 02.09.2014

Wiadukt czy tunel na osiedlu Zatorze? Dowiemy się w 2015 roku

 Wiadukt czy tunel na osiedlu Zatorze? Dowiemy się w 2015 roku

fot. Konrad Kosacz

Od kilku miesięcy poruszamy temat usprawnienia ruchu komunikacyjnego osiedla Zatorze zresztą miasta. Mieszkańcy do władz miasta zgłaszają się z tym problemem już od kilku lat. W końcu rusza przetarg w tej sprawie.

W styczniu na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami Zatorza poruszony był problem powiązania komunikacyjnego zresztą miasta. Takim problemem jest przejazd przez tory kolejowe. Wówczas pojawiła się koncepcja wybudowania wiaduktu nad torowiskiem. Jednak prawdopodobnie ten pomysł byłby trudny do zrealizowania, więc Jerzy Wilk zaproponował inne rozwiązanie - tunel. Zapewniał w styczniu, że w ciągu pół roku powinno być wiadomo czy jest szansa na taką realizację. W czerwcu na jednym ze spotkań z prezydentem, mieszkanka Zatorza przypomniała Jerzemu Wilkowi o tej kwestii.

W piątek (29.08) w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się zamówienie pn. „Wykonanie opracowań studyjnych i koncepcyjno-projektowych dla zadania pn. Poprawa powiązań komunikacyjnych dzielnicy Zatorze (strefy przedsiębiorczości Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego) z centrum Miasta Elbląga wraz z przeprowadzeniem oceny oddziaływania na środowisko w ramach projektu Przygotowanie dokumentów strategicznych dla Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego.” Czego dokładnie dotyczy?

Przetarg dotyczy wykonania dokumentacji technicznej w ramach Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dokumentacja techniczna ma pokazać możliwość podłączenia ul. Lotniczej od jednostki wojskowej do ul. Akacjowej. Ponadto w ramach tego przetargu mają zostać wykonane ekspertyzy geologiczne wiaduktu lub tunelu na osiedlu Zatorze.

Jak już będą znane ekspertyzy w ramach programu użytkowo-funkcjonalnego czy na osiedlu Zatorze powinien być tunel czy wiadukt, wówczas będą ogłaszane kolejne przetargi na dokumentację techniczną w tej kwestii.

Inwestor, który chce wziąć udział w przetargu musi wpłacić wadium w wysokości 15 tys. zł. Oferty można składać do 8 września bieżącego roku. Od momentu udzielenia zamówienia wykonawca będzie miał czas do 30.05.2015 roku.

Widać mieszkańcy osiedla Zatorze jeszcze muszą poczekać na wymarzony usprawniony ruch komunikacyjny. W przyszłym roku będzie dopiero wiadome czy powinien być tam tunel czy wiadukt.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Powiązane artykuły

Droga z ul. Lotniczej do Akacjowej jeszcze w tym roku? Takie plany ma miasto

03.09.2014 komentarzy 12

Informowaliśmy kilka dni temu o ogłoszonym przez miasto przetargu dotyczącym dokumentacji technicznej oraz badań geologicznych w celu usprawnienia ruchu...